Strona główna » Obudowa wanny – zrób to sam

Obudowa wanny – zrób to sam

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Większość wanien wymaga obudowania. Nie musi to być ścianka murowana czy konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych. Można kupić gotowa obudowę wanny. Są to specjalne panele np. marki KOŁO. Dzięki prostej konstrukcji możliwy jest samodzielny montaż.

Panelami można obudować wanny różnego typu m.in. narożne, asymetryczne i prostokątne. W ten sposób zakrywa się wszystkie podłączenia instalacyjne oraz konstrukcję, na której wspiera się wanna. Nie trzeba korzystać z pomocy fachowców do wymurowania ścianki czy ustawienia konstrukcji pod płyty g-k. Panele KOŁO można zamontować samodzielne. Montaż jest prosty i intuicyjny, opiera się na systemie wkrętów i klipsów. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Taką obudowę można łatwo zdjąć, jeżeli konieczne jest dokonanie naprawy lub wymiany podłączeń instalacyjnych.

Obudowa na każdą wannę

Do wanien nietypowych – narożnych (np. Neo, Maxima, Rewia), asymetrycznych (np. Elipso, Neo Plus) czy owalnej Furora pasują tylko obudowy do konkretnych modeli. Panele wykonane są z tworzywa sztucznego w takim samym kolorze jak wanna. W zależności od wersji wanny, są odmiany obudów „prawa” lub „lewa”.
Do wanien prostokątnych KOŁO można wybrać obudowę serii UNI w kolorze białym lub wenge. Obudowy składają się z dwóch paneli – frontowego i bocznego. Dzięki temu wanna może być ustawiona zarówno w narożniku, przy ścianie lub we wnęce. Duży wybór wymiarów paneli, praktycznie umożliwia zastosowanie ich do różnej wielkości wanien. Obudowy UNI pasują również do wanien z serii Nova Top Bez Barier.
Obudowy wanien wykonane są z polistyrenu lub wilgocioodpornych płyt MDF wykończonych PCW, dzięki temu są estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Konsultacja Piotr Agata, menedżer produktu ds. wanien i kabin w firmie Sanitec-Koło
zdjęcia Koło

  Jak stworzyć styl retro w łazience

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.