Strona główna » Łączenie kolorów – czarno-białe zestawienia w pokoju

Łączenie kolorów – czarno-białe zestawienia w pokoju

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Łączenie kolorów w pokoju to dla mnie wielka niewiadoma 🙂 Dlatego moje pytania kieruje do Państwa. Meblościanka będzie w kolorze białym matowym i czarnym połysk. Narożnik jasny z czarnym delikatnym paskiem. Stolik – myślałem nad czarnym lub szklanym? Jednak na tym moja inwencja twórcza się kończy, gdyż nie wiem jaki wybrać kolor ścian oraz paneli. Pokój ma 12 metrów.

Ponieważ zestawienia czarno-białe to zdecydowane kontrasty, sugerowałabym wypośrodkować wnętrze akcentami szarości. Na pewno delikatnie szare zasłony lub rolety rzymskie w oknach złagodzą surowy charakter wnętrza, dodatkowo ocieplić go mogą poduszki w odcieniach od jasnego szarego po antracyt.
Ściany proponowałabym białe lub jasnoszare – sugeruję uprzednio kupić próbkę farby i pomalować kawałek ściany. Stolik kawowy proponuję biały lub drewniany (kolor drewna należy dopasować w miarę możliwości do podłogi).
W kwestii podłogi: jeśli jest to remont tylko jednego pomieszczenia proszę zastosować podłogę z reszty mieszkania, jeśli kupujemy nową podłogę, proponuję kolor ciepłego dębu lub ewentualnie lekko szarawej podłogi (wśród paneli laminowanych jest bardzo duży wybór paneli drewnopodobnych w szarych kolorach). Myślę,że ponadczasowy i uniwersalny niezaleźnie od wystoju wnętrza będzie kolor ciepłego dębu:)
Proszę ustawić na parapecie w podłużnych korytach jakieś minimalistyczne kwiaty, np. zamię, grubosza lub sansevierę cylindricę – piękny minimalistyczny kwiat!

Konsultacja i zdjęcia Marina Suchorska www.quadrat.pl

Zobacz inne projekty Mariny Suchorskiej

  Ekskluzywne akcesoria łazienkowe – wybierz swój styl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.