Strona główna » Parawany nawannowe – jak zrobić z wanny prysznic?

Parawany nawannowe – jak zrobić z wanny prysznic?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W małych łazienkach często stajemy przed dylematem — wanna czy prysznic? Każde z urządzeń sanitarnych ma swoich zwolenników i liczne zalety. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musimy rezygnować z żadnego z nich. Podpowiadamy, jak wykorzystać możliwości parawanów nawannowych i stworzyć łazienkę z wanną i prysznicem.

Łazienka z wanną

Wielu z nas nie wyobraża sobie lepszego sposobu na relaks niż pachnąca kąpiel w wannie, z miękką pianką. Do aranżacji niewielkich łazienek doskonale sprawdzą się wanny prostokątne. Są najbardziej uniwersalne: dostępne w bogatej gamie rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy model pasujący do naszego wnętrza. Możemy wybrać wannę do samodzielnej zabudowy lub z dopasowanym do niej panelem, proponowanym przez producenta. Dzięki odpowiedniej baterii możemy zaaranżować komfortowe SPA nawet w małych wnętrzach.

nowoczesna łazienka w białym kolorze

Estetyczny i nowoczesny parawan na wannie doskonale wpisuje się w nowoczesną aranżację łazienki. Fot. Domni.pl

Łazienka z prysznicem

Podczas remontu wanna jest często zastępowana prysznicem, zazwyczaj ze względu na poszukiwanie oszczędności. Podczas prysznica zużywamy mniej wody niż podczas zwykłej kąpieli w wannie. Zaletą pryszniców jest również ich uniwersalność – kabiny prysznicowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. W zależności od stylu łazienki i oczekiwań możemy wybierać spośród pasujących do nich brodzików, wykonanych z różnych materiałów i o zróżnicowanych wysokościach. Do modnych, minimalistycznych aranżacji bez brodzika doskonale sprawdzają się też odpływy posadzkowe i ścienne.

jasne drewno w łazience

Prysznic w łazience z wanną uzyskamy stosując parawan oraz baterię z praktyczną deszczownicą. Fot. Deante

Sposób na połączenie dwóch rozwiązań

Zalety obu rozwiązań w małej łazience, połączy wanna z parawanem. Estetyczne parawany nawannowe zapobiegną zachlapaniom łazienki podczas kąpieli w wannie na stojąco. Są nowoczesną alternatywą dla zasłon prysznicowych: solidne i trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania. Parawany są też o wiele bardziej higieniczne, ponieważ szklana powierzchnia utrudnia rozwój pleśni i chorobotwórczych drobnoustrojów. Nowoczesny wygląd produktów nie zaburzy aranżacji łazienki. Modele z przezroczystym wypełnieniem pozostaną iluzorycznie lekkie i niemal niezauważalne w wielu stylowych wnętrzach.

  Urządź salon w stylu fusion

aranżacja małej niebieskiej łazienki

Wanna z parawanem w małej łazience w bloku to doskonałe rozwiązanie dla rodziców i posiadaczy czworonogów. Fot. Domni.pl

Jaki parawan nawannowy?

Do wanien prostokątnych pasuje większość modeli dostępnych na rynku – wystarczy wybrać interesujący nas rozmiar i konstrukcję i możemy korzystać z zalet wanny z prysznicem w jednym. Jak dobrać parawan nawannowy? Zastanówmy się, czego oczekujemy od idealnego parawanu do naszej wanny.

W zależności od sposobu montażu wyróżniamy parawany montowane do ściany, rantu wanny lub sufitu. Parawany mogą być przytwierdzone na stałe lub mobilne. Parawan mocowany na stałe na brzegu wanny jest najczęściej krótką taflą szkła hartowanego lub poliwęglanu. Warianty składane oferują możliwość przesunięcia skrzydła na ścianę – musimy tylko pamiętać, aby nie umieszczać baterii w strefie zasięgu skrzydła parawanu. Są proste w montażu i łatwe w codziennej pielęgnacji – prostą taflę najłatwiej utrzymać w czystości.

wanna prostokąna z parawanem

Parawany dwuelementowe przesuwne to popularny wybór do nowoczesnych łazienek. Fot. Excellent

Równie ciekawe i praktyczne są modele wieloelementowe – zabezpieczają przed zachlapaniem większą część łazienki, tworząc prysznicową kabinę wannową. Docenią je nawet najbardziej wymagający użytkownicy wanien – dzieci i czworonogi. Parawany wieloelementowe dostępne są w wariantach składanych – harmonijkowych oraz przesuwnych. Pamiętajmy, że parawan na wannie nie może utrudniać wchodzenia do środka, ani utrzymania prysznica w czystości.

łazienka z lustrem i umywalką wolnostojącą

Prosty parawan na wannę pasuje do aranżacji w wielu stylach – skandynawskim, nowoczesnym i minimalistycznym. Fot. Domni.pl

O czym warto pamiętać, kupując parawan wieloelementowy na wannę? Po stojącej kąpieli musimy wytrzeć poszczególne przęsła parawanu, aby wilgoć nie docierała w zakamarki uszczelek i prowadnic. To zapobiegnie przedwczesnemu uszkodzeniu elementów konstrukcji urządzenia.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.