Strona główna » Wanna czy prysznic? Dokonujemy wyboru
łazienka

Chcesz urządzić domową łazienkę w charakterze klimatycznego SPA? Pamiętaj, że wyposażenie tego wnętrza musisz dopasować do jego wielkości. Co więcej, łazienka oprócz walorów estetycznych, musi być też w pełni praktyczna. Wanna czy prysznic? Która aranżacja pozwoli Ci realizować codzienne kąpiele w optymalnym komforcie?

Łazienka z wanną

Wanny przeznaczone są raczej do dużych łazienek. Hitem są dzisiaj wanny wolnostojące, które nadają całej przestrzeni tak modny styl glamour. Pamiętaj jednak, że wanna zajmuje nieco więcej miejsca niż kabiny prysznicowe. Rzeczywiście, ta świetnie sprawdzi się, jeśli lubisz fundować sobie relaksacyjne kąpiele w gorącej wodzie, a taki sposób spędzania wolnego czasu jest dla Ciebie najlepszym odprężeniem po ciężkim dniu. Do większych łazienek możesz wybierać nie tylko klasyczne, prostokątne wanny, ale i te narożne, na przykład z dodatkowymi hydromasażami.

Łazienka z prysznicem

Kabiny prysznicowe są opcją dla osób, które lubią szybkie, rześkie prysznice rano albo dodające energii kąpiele wieczorne. To rozwiązanie dla tych domowników, którzy traktują łazienkę jako typowo funkcjonalne wnętrze do realizacji codziennych zabiegów higienicznych.

Kabina sprawdzi się w małej łazience, nie zajmuje dużo miejsca, jeśli wybierzemy model narożny albo prysznic we wnęce.

Pamiętajmy, aby wybierając kabinę prysznicową również zwracać uwagę na panujące trendy. Kabina z brodzikiem odchodzi już nieco do lamusa. Dzisiaj znacznie bardziej popularny jest prysznic z odpływem liniowym. Ten pięknie komponuje się w łazienkach w stylu loftowym czy skandynawskim.

Dla lepszego komfortu codziennych kąpieli wybieraj deszczownicę oraz prysznic z termostatem. Możesz zainwestować też w panel z hydromasażami.

Producenci oferują kabiny prysznicowe wedle indywidualnych potrzeb. Można wybierać ich różną wielkość, z drzwiami pojedynczymi lub podwójnymi, różna może być także wysokość kabiny. Coraz częściej zwraca się uwagę na wygląd kabiny, by pasowała do całego wystroju łazienki. Dzisiaj modne są te z czarnymi, chromowanymi elementami w stylu industrialnym.

  Jak dobrać karnisze do mieszkania?

Jakie kabiny prysznicowe wybierać?

Musisz postawić na jakość kabiny prysznicowej, by ta mogła służyć przez wiele lat. Zwróć uwagę, że generalny remont łazienki to spora inwestycja finansowa. Wybieraj kabiny szklane ze specjalną powłoką, dzięki której zabezpieczana jest ona przed korozją. Sprawdzi się też powłoka typu easy clean, dzięki której na szybie nie pozostają smugi ani ślady po kroplach wody. Ta opcja sprawdzi się, by móc utrzymać kabinę prysznicową zawsze w należytej czystości.

Jeśli masz dzieci, lepiej sprawdzi się prysznic z głębszym brodzikiem, ale gdy patrzysz tylko na modowe trendy i funkcjonalność, zdecyduj się na odpływ liniowy.

Opcja 2w1

Wolisz długie kąpiele w gorącej wodzie, ale inni domownicy preferują szybkie prysznice? Zdecydujcie się na opcję 2w1. Dzisiaj producenci oferują wanny ze specjalną osłoną, dzięki której można korzystać z prysznica w pozycji stojącej bez ryzyka zalania łazienki.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.