Strona główna » Jak stworzyć styl retro w łazience

Urządzanie łazienki inspirowanej buduarem sprzed ponad stu czy dwustu lat, to rezygnacja z prostych mebli łazienkowych, a zamiast banalnej białej szafki pod umywalkę wstawiamy stylizowaną konsolę. Wygięte nóżki, marmurowe blaty i posrebrzane lub pozłacane wykończenia tworzą klimat salonu w stylu retro.

Równie ważna jest stylizowana ceramika retro. Zabudowaną wannę powinnyśmy zastąpić wolno stojącą na ozdobnych nogach. Możemy zdecydować się na wannę klasyczne białą albo kolorową. Bogatą ofertę kolorów i wzorów ma np. brytyjski producent IMPERIAL BATHROOM.
Nie zapominajmy o wykończeniu i dodatkach. Wiktoriańska biało-czarna podłoga to niejako wizytówka stylu retro. Do tego powinniśmy dobrać odpowiednie oświetlenie. Ciekawy efekt daje powieszenie żyrandola salonowego jednak biorąc pod uwagę wymogi bezpieczeństwa wybierzmy stylizowane oświetlenie łazienkowe. Takie firmy jak Devon & Devon czy TERME produkują dekoracyjne kinkiety i lampy łazienkowe, które nie tylko pasują do stylu retro, ale także są przystosowane do pomieszczeń, gdzie panuje wilgoć.
Styl retro najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Jednak nawet w małej łazience zamieniając armatury na retro czy wieszając lustro w pozłacanej ramie możemy stworzyć luksusowe wnętrze.

Na zdjęciach m.in:
Wanna Devon & Devon – lana, żelazna wanna Princess pokryta białą emalią, na aluminiowych, rzeźbionych nóżkach. Cena ok. 20300 PLN
Konsola TERME – Kryształowa umywalka połączona z rzeźbionym stelażem z polerowanego mosiądzu. Cena ok. 21000 zł
Lampa Imperial Bathroom – łazienkowa lampa Avila montowana na ścianie ze szklanymi kloszami. Cena ok. 950 zł
www.artdevivre.pl

  Aranżacja małej łazienki: sprawdzone pomysły

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.