Strona główna » Jacuzzi – Spa we własnym domu

Jacuzzi – Spa we własnym domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
domowe jacuzzi

Dla większości osób jacuzzi kojarzy się jedynie z luksusowymi wypadami do hotelu na weekend. Jednak żyjemy w czasach, kiedy możemy we własnym domu stworzyć sobie domowe Spa. Wystarczy w łazience zamontować jacuzzi i możemy cieszyć się własną strefą relaksu. Jak wybrać domowe jacuzzi? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Spis treści porady

Gdzie zamontować jacuzzi?

Przede wszystkim, aby zamontować jacuzzi, musimy mieć dostateczną przestrzeń. Oczywiście nie musi być to wcale łazienka. Najważniejsze jest to, aby pokój spełniał wymagania techniczne. Jeśli jesteśmy na etapie projektowania domu lub planowania remontu, to warto uwzględnić w projekcie miejsce na jacuzzi. Musimy pamiętać o tym, że wanna jest ciężka, a dodatkowo będzie w niej woda oraz osoby korzystające z kąpieli w bąbelkach, dlatego strop musi być odpowiednio wzmocniony. Oczywiście musi być także dostęp do wody i odpływu oraz do prądu.

Jaki kształt jacuzzi wybrać?

Wybierając wannę z bąbelkami, musimy zdecydować, jak duża ona ma być oraz jaki kształt będzie dla nas odpowiedni. Jacuzzi musi pasować do wnętrza, w którym się znajdzie. Domowe Spa ma być miejscem odprężenia, dlatego aranżacja tego wnętrza powinna być dobrze przemyślana. Najczęściej spotykane są wanny kwadratowe i prostokątne. W nieco mniejszych pomieszczeniach lepiej postawić na kwadratową wannę, w której zmieszczą się 4 osoby.

W większych wnętrzach bardzo dobrze będzie wyglądać prostokątny model, w którym może jednocześnie przebywać nawet 10 osób. Oczywiście dostępne są także modele dwuosobowe, które znakomicie zmieszczą się w naprawdę niewielkich pomieszczeniach. Najważniejsze jest dobranie wielkości jacuzzi do naszych potrzeb. Jeśli chcemy korzystać z niego w gronie domowników, to wystarczy jacuzzi całoroczne mieszczące 3 osoby. W przypadku, gdy chcemy stworzyć strefę relaksu dla nas i naszych znajomych, to wówczas idealnie sprawdzi się wanna przynajmniej na 8 osób. Najważniejsze jest to, aby stworzyć miłą i przytulną atmosferę.

  Najważniejsze cechy drzwi łazienkowych

Jaki rodzaj hydromasażu wybrać?

Jacuzzi przede wszystkim ma sprawić, że odprężymy się i zrelaksujemy. Jeśli są to dla nas najważniejsze cele, to wystarczy zakupić wannę z prostym hydromasażem. Osoby, które chcą skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, mogą postawić na jacuzzi, które posiadają wiele programów wellness. Dzięki nim możemy liczyć na intensywny masaż, który jest namiastką masażu wykonanego przez fizjoterapeutę. Oczywiście im bardziej zaawansowany hydromasaż, tym cena danego modelu jest wyższa. Dlatego przed zakupem powinniśmy określić, czy na pewno będziemy korzystać z rozbudowanych programów.

Jak urządzić przestrzeń wokół jacuzzi?

Kupując wannę z bąbelkami, chcemy stworzyć przytulną przestrzeń, w której zapomnimy o całym świecie. Warto zaaranżować atmosferę, w której każdy będzie mógł się wyciszyć. Bardzo dużą rolę w tej dziedzinie pełni oświetlenie, które powinno być ciepłe i niezbyt mocne. Możemy także zamontować kolorową listwę Led na pilota, za pomocą którego będziemy mogli regulować barwę i moc światła. Na parapecie lub wokół jacuzzi możemy postawić zapachowe świeczki.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.