Strona główna » Jak działa szuszarka do ubrań Siemens

Jak działa szuszarka do ubrań Siemens

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Oszczędzają nasz czas i miejsce w domu, redukują ilość prasowania, dbają o jakość i świeżość ubrań – suszarki Siemens. Najnowszy model WT47Y481PL z serii iQ800T nie tylko wie kiedy skończyć suszenie, ale też sam się czyści i jest o 60% bardziej energooszczędny w porównaniu z suszarką o klasie efektywności energetycznej A. 

Suszarki mechaniczne przydają się przede wszystkim w mieszkanaich w blokach. Bo to w bloku na ogół jest problem gdzie rozstawić suszarkę, na której ubrania będa schły cały dzień. Suszarki mechaniczne wyglądają niczym pralki. Często można je nawet zamontować stawiając na pralce (oczywiście musi to być odpowiedni model i mieć firmowe mocowanie).

Po upraniu przekładamy ubrania do susarki i po pół godzinie czy nieco dłużej, wyjmujemy suche. Wielu ubrań po wysuszeniu w takim urządzeniu nie trzeba juz prasować. Czy ubrania mogą być miękkie i pachnące po każdym praniu? Właściciele suszarek do ubrań odpowiadają zdecydowanym „tak”.

Jak działa suszarka iQ800?
By ją zrozumieć, należy zajrzeć do wnętrza suszarki. Zamykając drzwi bębna, rozpoczynamy proces. Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną. Woda, już jako para wodna, wydostaje się z bębna przez specjalny przewód i trafia na zimny wymiennik ciepła. W efekcie gorąca para ponownie ulega skropleniu i spływa po wymienniku ciepła, skąd jest odprowadzana do osobnego zbiornika. Powstałe wtedy suche powietrze ponownie jest ogrzewane i znów wraca do bębna.
W suszarkach iQ800 za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz urządzenia – woda skrapla się dokładnie tak samo, ale dzięki nowej technologii urządzenie zużywa o 60% mniej energii w porównaniu z innymi suszarkami w klasie efektywności energetycznej A. Kiedy skroplona woda spływa po wymienniku ciepła, zostawia na nim drobne zanieczyszczenia z włókien tkanin. Zbierają się one we wnętrzu urządzenia i zapychają je. Do niedawna o czyszczeniu każdy użytkownik musiał pamiętać sam, usuwając pozostałości po wysuszonych ubraniach. Suszarka Siemens ma samoczyszczący się wymiennik ciepła. Dzięki niemu suszarka sama się przepłukuje podczas każdego cyklu suszenia.

  Pralka 33 cm - na 5 kg prania

Nie musi być efektu „sztywnych” ubrań
Suszarki z praniem rozwieszonym na sznurkach zna każdy z nas. Poza koniecznością wygospodarowania na nie miejsca, skracają żywotność naszych ubrań, które często tracą swój oryginalny fason i trudno je wyprasować,a suszone na słońcu mogą zmienic kolor.

Ubrania wyciągnięte z suszarki mechanicznej są miękkie tak jak wtedy, gdy pierwszy raz przynieśliśmy je ze sklepu. Suszenie w suszarce jest  wygodne, a nowoczesne suszarki nie niszczą ubrań.

Inteligentna suszarka
 Siemens stosuje technologię iSensoric – czujniki precyzyjnie mierzą ile prania jest w środku, dostosowując cykle prania i suszenia. Nowy model suszarki wyróżnia sensor autoDry badający stopień wilgotności ubrań. Czujnik ten definiuje odpowiedni czas suszenia, zapobiegając  przegrzewaniu urządzenia i przesuszaniu ubrań. Suszarka sama rozpozna kiedy pranie będzie suche i skończy program. Ubrania dzięki temu są znacznie mniej pogniecione. Suszarka dba także o kondycję wełnianych swetrów, a nawet obuwia sportowego.  Na zwykłym wieszaku, mokre swetry rozciągają się i przez to deformują. Włożone do specjalnego kosza wewnątrz suszarki, zachowają swój kształt i rozmiar, a przede wszystkim wyschną o wiele szybciej niż podczas tradycyjnego suszenia.
Wszystkie programy i funkcje suszarki marki Siemens obsługiwane są za pomocą nowatorskiego w AGD wyświetlacza TFT. Dodatkową zaletą, wpływającą na wygodę obsługi jest suszarki jest możliwość łączenia suszarki z pralką, ustawiając urządzenia kolumnowo – jedna na drugiej.
                       
Model WT47Y781PL z serii iQ800               
o    Pompa ciepła
o    Samoczyszczący się wymiennik ciepła
o    Program 40 minut
o    Czujnik autoDry
o    Klasa efektywności energetycznej A++
o    Cena: 4499 zł

zdjęcie Siemens

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.