Strona główna » Masz dość suszenia i prasowania ubrań? Poznaj suszarki bębnowe!

Masz dość suszenia i prasowania ubrań? Poznaj suszarki bębnowe!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
pralka

Nie ma wątpliwości co do tego, że pralka jest obowiązkowym punktem na liście sprzętów stanowiących podstawowe wyposażenie domu czy mieszkania. Lista ta jednak wraz z rozwojem technologii coraz bardziej się poszerza – kolejnym punktem, który może się na niej pojawić jest suszarka bębnowa. Jak działa to urządzenie i dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Co to jest suszarka bębnowa i jakie jest jej zastosowanie?

Suszarka bębnowa jest zwykle urządzeniem, które przypomina drugą pralkę. Często można spotkać te urządzenia w zestawie, co pozwala na dość ładne wkomponowanie ich w wystrój pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem może być też suszarka bębnowa do zabudowy. Jak właściwie działa suszarka bębnowa do ubrań? Nie bez powodu najczęściej jest ona umieszczana tuż obok pralki – po zakończeniu prania można przełożyć mokre ubrania bezpośrednio do suszarki, która zadba o dokładne pozbycie się wody, bez konieczności rozstawiania tradycyjnej suszarki. Jest więc to rozwiązanie idealne do małych mieszkań, w których rozstawiona suszarka zabiera zbyt dużą przestrzeń i utrudnia swobodne poruszanie się po pokoju czy łazience.

„Suszarka bębnowa na ubrania z roku na roku powiększa grono swoich zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza Ci z nas, którzy nie dysponują przestrzenią niezbędną do rozwieszania prania w domu, czy dużą ilością wolnego czasu. Jeśli nie chcesz, by pranie, suszenie i prasowanie zdominowało Twoją codzienność, zakup suszarki bębnowej będzie strzałem w dziesiątkę.” – czytamy w poradniku przy wyborze portalu Homelook.pl: Suszarka bębnowa – czy warto? Jaką wybrać? ZALETY RANKING

Jak wybrać suszarkę bębnową? Co jest istotne przy wyborze?

Wybór suszarki bębnowej w kwestii wizualnego dostosowania do wystroju pomieszczenia czy klasy energooszczędności w zasadzie nie różni się od wyboru pralki. Warto, jeśli mamy taką możliwość, zdecydować się na jednoczesny zakup obu tych urządzeń – producenci często oferują takie zestawy, które są korzystniejsze cenowo niż oba urządzenia kupowane oddzielnie. Po drugie ułatwia to kwestię uwzględnienia szafki pod zabudowę. Jeszcze innym argumentem jest gwarancja i serwisowanie, które jest szczególnie wygodne w przypadku napraw door to door. Warto sprawdzić, w jakie dodatkowe funkcje jest wyposażone urządzenie – ciekawym rozwiązaniem jest suszarka bębnowa z funkcją prasowania, dzięki której zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu, a twoje ubrania będą wyglądać schludnie. Koniecznie sprawdź też, jaka suszarka bębnowa będzie dla Ciebie najlepsza pod względem pojemności bębna – dla jednej osoby nie warto wybierać tej największej. Jeśli chodzi o same parametry techniczne suszarki, najważniejszą kwestią jest wybór systemu suszenia: suszarka bębnowa czy kondensacyjna? A może suszarka bębnowa z pompą ciepła? Ciekawe informacje i porady w zakresie suszarek bębnowych można znaleźć także w artykule: https://rankingi.net/agd/wolnostojace/suszarki-do-ubran/ranking/

  Okna plastikowe — dopasuj okna do stylu wnętrza

Suszarka bębnowa czy kondensacyjna? Które rozwiązanie wybrać?

Obecnie wyróżnić można dwa podstawowe typy suszarek: klasyczną bębnową, czyli ewakuacyjną, inaczej zwaną wywiewową, oraz kondensacyjną. Suszenie kondensacyjne polega na odsączaniu wody do przeznaczonego do tego zbiornika, który co jakiś czas należy opróżnić. Suszarka bębnowa kondensacyjna jest prosta w użyciu, a dodatkową zaletą tego systemu jest brak konieczności podpięcia urządzenia do wentylacji. Metoda ewakuacyjna polega natomiast na wytwarzaniu pary z wody pozostałej na ubraniach i jej odprowadzaniu kanałem wentylacyjnym. Jest to niestety sprzęt, który nie nadaje się do zainstalowania w większości mieszkań, gdzie niemożliwe jest zamontowanie kanału wentylacyjnego w ścianie. Jednak w wolnostojącym domu suszarka wywiewowa sprawdzi się idealnie. Jeszcze innym rozwiązaniem jest suszarka bębnowa z pompą ciepła – jest ona znacznie oszczędniejsza od suszarki ewakuacyjnej, ale jest przystosowana do suszenia lżejszych materiałów, najczęściej bielizny.

A może tak pralko-suszarka?

Mówiąc o suszarkach na pranie nie można zapomnieć także o urządzeniach z podwójną funkcjonalnością – czyli o pralko suszarkach. Takie urządzenia to w wielu przypadkach najrozsądniejsza opcja mając na uwadze optymalizację zajmowanego miejsca – posiadamy jedno urządzenie, nie dwa jak ma to miejsce w przypadku pralki i suszarki na pranie zakupionej jako odrębne urządzenia. Takie rozwiązanie może być idealne szczególnie do małych łazienek – gdzie po prostu umiejscowienie dwóch urządzeń byłoby niemożliwe. Aby dowiedzieć się więcej o pralko suszarkach zapraszamy do artykułu: https://homelook.pl/jaka-pralko-suszarka-bedzie-najlepsza-ranking-i-porady/

Suszarka bębnowa do zabudowy – dyskretnie i funkcjonalnie

Urządzenia pod zabudowę nie są nowością jeśli chodzi o rozwiązania w kuchni – lodówka czy zmywarka to najczęstsze sprzęty, jakie możemy znaleźć poukrywane w szafkach. Jednak sporą dozę innowacji wprowadza włączenie zabudowy pralki i suszarki. Takie rozwiązanie będzie niezwykle praktyczne dla wszystkich osób, które mają małe mieszkanie bądź nie chcą organizować osobnego pomieszczenia przeznaczonego na pralnię. Warto pamiętać, że łazienka czy kuchnia nie są jedynymi miejscami, gdzie można umieścić suszarkę – ciekawą propozycją jest umieszczenie pralki i suszarki w salonie, na przykład jako integralnej części meblościanki przy telewizorze. Zabudowa sprawi, że urządzenia na pierwszy rzut oka nie będą widoczne, a jednocześnie można z nich będzie wygodnie korzystać.

Czy suszarka bębnowa niszczy ubrania? Rozwiewamy wątpliwości

Wizja zniszczonej ulubionej koszuli czy sukienki jest wciąż argumentem, który najczęściej zniechęca Polaków do zakupu suszarki. Czy suszarka bębnowa niszczy ubrania? Nawet, jeśli kilkanaście lat temu zdarzało się, że suszarka skracała użyteczność ubrań, to dzisiejsze, zaawansowane technologie, w jakie wyposażone są te urządzenia, zdecydowanie minimalizują ten problem. Użytkownicy nie zauważają zmiany rozmiaru ubrań (rozciągania czy kurczenia się) czy powstawania wad w strukturze materiału. Zaznaczają jednak, że bielizna czy spodnie dresowe, które mają wszytą gumę, mogą ulec „poskręcaniu”, jednak nie jest to problemem, jeśli chodzi o ich użytkowanie. Poza tym, taki efekt można też często zauważyć na ubraniach, które zostały wyciągnięte z pralki po praniu w wysokiej temperaturze. Warto też podkreślić, że ubrania tym dłużej zachowają swoją pierwotną formę, im dokładniej będziesz dobierać program suszenia. Nie wszystkie rodzaje materiału jednakowo reagują na suszenie w suszarce bębnowej.

  Łazienka z kolorowymi meblami

Suszarka bębnowa z funkcją prasowania – rozwiązanie na uporczywe prasowanie

Suszarka bębnowa na pranie rozwiązuje nie tylko problem rozłożonej suszarki i wilgoci w pomieszczeniu od suszących się ubrań. Suszarka z funkcją prasowania pozwoli też zaoszczędzić czas i energię, które trzeba przeznaczyć na pojedyncze prasowanie każdego z ubrań żelazkiem. Dla wielu prasowanie nie jest jednym z ulubionych obowiązków domowych, ale na szczęście dobrze dobrana suszarka pozwala go wyeliminować lub zmniejszyć jego konieczność do minimum, czyli wyprasowania eleganckich koszul czy ubrań tuż przed ważnym wyjściem. Należy pamiętać, że aby taka suszarka spełniała swoje zadanie, ubrania należy z niej wyjąć bezpośrednio po suszeniu – ich długotrwałe przetrzymywanie w bębnie będzie skutkowało ponownym wytworzeniem zagnieceń.

Suszarka bębnowa czy warto? Podsumowanie

Wiesz już co to jest suszarka bębnowa i znasz podstawowe zasady, które podpowiedzą ci jak wybrać suszarkę bębnową idealną dla siebie. Ważnym argumentem, o którym do tej pory nie wspomnieliśmy, są finanse. Urządzenie odpowiednio dobrane pod względem klasy energooszczędności pewnie wprowadzi tylko nieznaczne zmiany w rachunkach za energię elektryczną. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że korzystanie z suszarki dwa razy w tygodniu w stosunku rocznym kosztuje mniej niż 200 zł. Co do finansów, musisz też wiedzieć ile kosztuje taka suszarka bębnowa. Cena tego urządzenia zwykle waha się pomiędzy 1000 zł a 2000 zł. Nie jest to więc duży wydatek w stosunku do kosztów, jakie pochłania cały remont czy urządzanie mieszkania.

Trzeba pamiętać, że tak jak w przypadku każdego sprzętu AGD, zakup najtańszego urządzenia nie zawsze okazuje się najoszczędniejszym wyborem. Takie sprzęty często są często bardziej awaryjne, a nierzadko pobierają też więcej prądu. Czasem warto więc wydać na początku większą kwotę i wyposażyć się w sprzęt lepszej jakości. Tak czy inaczej, każda suszarka bębnowa, mała czy duża, wprowadzi ogromną zmianę do życia twojego gospodarstwa domowego. Decyzja o zakupie suszarki pozwoli nie tylko na zwiększenie wolnej przestrzeni, którą zabiera rozstawiona tradycyjna suszarka w małym mieszkaniu, ale też sprawi, że będziesz mieć więcej wolnego czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na spotkania ze znajomymi czy spędzenie go z rodziną. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu są małe dzieci – zwykle ten okres wiąże się ze znacznie częstszym uruchamianiem pralki, a rezygnacja z suszenia i prasowania dzięki suszarce bębnowej sprawi, że czas, który zwykle byś na to poświęcił, możesz poświęcić opiece i zabawie z maluchem.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.