Strona główna » Okna plastikowe — dopasuj okna do stylu wnętrza

Okna plastikowe — dopasuj okna do stylu wnętrza

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
okno plastikowe

Istnieje szereg czynników, które należy zwrócić uwagę, planując budowę domu lub wykończenie mieszkania. Jednym z niezwykle ważnych punktów do odhaczenia na liście są okna. Decyzję o tym, jak powinny wyglądać, należy podjąć już na etapie projektowania.

Oprócz parametrów technicznych okien, wraz z architektem musimy zadbać o ich walory wizualne, wybierając modele pasujące do stylu wnętrza i naszego gustu. W końcu okna to wybór na długie lata. Co istotne, wybierając okna, nie musimy decydować, czy ważniejsze są parametry techniczne czy ładny design. Producenci okien dbają o oba aspekty. Szeroki wybór znajdziesz na stronie firmy Oknoplast, której okna to gwarancja jakości i dobrego stylu.

Okna w styl boho – postaw na drewno!

Styl wywodzący się od bohemy, czyli paryskiej cyganerii, określić można jako artystyczny nieład. Charakteryzuje się wykorzystaniem kolorów i naturalnych materiałów. Wnętrza w tym stylu pełne są wyrazistych i wielobarwnych zestawień kolorystycznych i dodatków, jak makramy, poduszki dekoracyjne, koce o mięsistych fakturach i rośliny. Urządzając wnętrze boho, warto postawić na okna plastikowe oklejone folią, której zadaniem jest imitować naturalne drewno. We wnętrzach boho będą prezentować się zdecydowanie lepiej niż te z białą ramą okienną. W zależności od rodzaju pomieszczenia i poziomu nasłonecznienia dobierz odpowiedni rozmiar okna, które dodatkowo możesz ozdobić wiankami z suszonych kwiatów.

Styl skandynawski – minimalizm przede wszystkim

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota: połączenie bieli, drewna oraz jasnych kolorów, czerni i szarości. We wnętrzu, urządzonym w duchu skandynawskim postaw na duże przeszklone powierzchnie, które dobrze doświetlą wnętrze. Dobrym wyborem będą okna PCV z czarnym albo białym obramowaniem, które będzie dobrze współgrać lub kontrastować z białymi ścianami, jasnymi drewnianymi podłogami i prostymi meblami. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, warto znaleźć miejsce na fotel i regał z książkami w okolicy okna.

  Po prostu S-bag

Styl industrialny – powiększ przestrzeń dużymi oknami

Styl ten znany jest również jako loftowy. Jego początki sięgają lat 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczęto przerabiać powierzchnie fabryk na pomieszczenia użytkowe. Charakteryzuje się dużymi, otwartymi przestrzeniami, dużymi oknami, prostotą i surowością faktur. Warto postawić tu na duże okna w odcieniu matowej czerni lub stali, pasujące do reszty wnętrza, a więc surowych materiałów, jak beton, drewno, cegły i metal. Okna w stylu industrialnym pozostają najczęściej bez ozdób i dodatków. Aby zapewnić sobie prywatność, warto zdecydować się na pasujące do stylu industrialne rolety.

Styl i funkcjonalność okien – na co jeszcze zwrócić uwagę?

W zależności od stylu i rodzaju pomieszczeń, okna różnić się mogą kolorem i rozmiarem. Jednak poza tymi elementami, pod uwagę należy wziąć także ich funkcjonalność. Wybierając okna, konieczne jest uwzględnienie parametrów technicznych, takich jak energooszczędność, wpływająca na wydostawanie się ciepła na zewnątrz podczas zimy oraz nagrzewania się wnętrza latem. Aby uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie i klimatyzację, warto zwrócić uwagę na dwa parametry okien: współczynnik przenikania ciepła — U oraz g — współczynnik przenikania energii słonecznej. Najcieplejsze okna to takie, których współczynnik U wynosi poniżej 1, a g nie przekracza 45%. Oknoplast oferuje szeroką gamę stylowych oraz dobrych jakościowo okien. Sprawdź okna plastikowe dostępne na stronie i dobierz odpowiednie modele do swojego stylu!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.