Strona główna » Po prostu S-bag

Po prostu S-bag

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wbrew pozorom worek w odkurzaczu odgrywa ważną rolę. Jest pierwszym filtrem, który zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia chroniąc silnik. Jeśli jest szczelny i ma gęstą fakturę, będzie dobrze spełniał swoje zadanie.

Tani, papierowy worek z bazaru, to wątpliwa oszczędność. Po pierwsze nie można liczyć na jego szczelność, a to oznacza szybsze zużycie pozostałych filtrów i dodatkowe wydatki. Po drugie, jeśli taki worek pęknie – zagrożony jest silnik urządzenia. Po trzecie, tanie worki nie mają zazwyczaj szczelnego, higienicznego zamknięcia. Podczas wymiany unosi się z nich kurz i alergeny. Kupowanie ich przypomina trochę kupowanie oleju silnikowego do samochodu z niewiadomego źródła. Można, tylko czy warto?

Wiele odkurzaczy, jeden S-bag
Różne odkurzacze mają różnej wielkości i kształtu pojemniki na worek, a więc wymagają różnych worków. Jak zapamiętać jaki dokładnie worek jest nam potrzebny? Od czasu gdy
Electrolux i Philips nawiązały ze sobą współpracę i stworzyły standardowy worek S-bag zakup worków stał się znacznie łatwiejszy. S-bag, pasuje do wszystkich modeli odkurzaczy tych firm, które są obecnie produkowane. Taka standaryzacja ma dodatkowy plus, usprawnia dystrybucję, a więc i znalezienie ich w sklepie w pobliżu.

Na rynku można dostać kilka modeli takich worków – s-bag classic wykonany z wysokiej jakości papieru, s-bag anti-odour z materiałem pochłaniającym zapachy, s-bag long performance z czterowarstwowego materiału syntetycznego, zapewniający nawet o 80% dłuższą pracę odkurzacza, czy s-bag anti-allergy, gęstszy, z dodatkową warstwą antybakteryjną. Wszystkie modele worków s-bag mają wygodne, higieniczne zamknięcie, dlatego przy wymianie nie unosi się z nich kurz, ani alergeny.

S-bag Green dla ekologów
Dla osób wrażliwych na ochronę środowiska został przygotowany specjalny model s-bag green. Jest w 100% naturalny, zrobiony z niewybielanej skrobi kukurydzianej, naturalnej gumy i makulatury, czyli z materiałów ulegających rozkładowi biologicznemu. Ich opakowanie jest wykonane z przetworzonego papieru i ulega szybkiemu, naturalnemu rozkładowi, w ciągu 15 tygodni.

  Uszczelka w drzwiach lodówki

Worki s-bag green zapewniają najwyższą jakość pracy odkurzacza, podczas gdy ich wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż zwykłego worka. Przy ich produkcji zużywa się do 65% mniej ropy naftowej i wytwarza aż o 68% mniej gazów powodujących efekt cieplarniany. Do tego s-bag green jest o 50% trwalszy od worków papierowych, co potwierdza certyfikat TÜV, przyznawany przez German Test Institute.

Worki s-bag można kupić w sklepach AGD, a także w e-sklepie firmy Electrolux.

Konsultacja i zdjęcia:

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.