Strona główna » Najlepsze małe pralki do małych mieszkań

Najlepsze małe pralki do małych mieszkań

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
pralka

W niewielkich mieszkaniach oprócz stylowego wystroju liczy się funkcjonalność. Moda na mikroapartamenty i minimalizm w otaczaniu się przestrzenią życiową sprawiają, że w ofercie producentów mebli oraz sprzętów elektronicznych znajdują się rozwiązania, idealnie wpisujące się w wystrój niewielkich nieruchomości. Mała pralka w niedużej łazience? To coś, co pozwoli Ci na komfort i utrzymanie czystości każdego dnia, bez konieczności rezygnowania z funkcjonalności pomieszczenia.

Spis treści porady

Jaką małą pralkę umieścić w niewielkiej łazience?

Zasadność umiejscowienia pralki w niewielkiej łazience nie podlega dyskusji zwłaszcza, jeśli w kuchni lub aneksie kuchennym nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca, aby ulokować urządzenie w ciągu zabudowy. Wysokiej jakości, nowoczesna pralka w małej łazience wpasuje się w nawet bardzo małą wnękę lub może zostać umieszczona pomiędzy sanitariatami. Pralka ładowana od góry posiada bardzo dużą pojemność załadunku, doskonałe parametry prania i wirowania, a przy tym zajmuje zaledwie 50 cm szerokości. Jeśli posiadasz większą przestrzeń w małej łazience, możesz wybrać pralkę posiadającą drzwiczki z przodu. Takie rozwiązanie pozwoli ci zaadaptować blat, umieszczając go nad pralką, która stoi obok umywalki. Ważne, aby pralka w małej łazience posiadała niewielką głębokość. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na połączenie praktycznym blatem strefy pralka-umywalka, zainwestuj w wysoką szafkę do zabudowy pralki. Tak funkcjonalny mebel zmieści wiele akcesoriów łazienkowych i środków utrzymania czystości.

Małe pralki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając pralkę do niewielkiego mieszkania, poza wymiarami urządzenia oraz klasą efektywności prania warto zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym będzie Ci wygodniej. Twoja pralka powinna jak najmniej hałasować. W małym mieszkaniu głośne wirowanie prania może być uciążliwe zwłaszcza, jeśli zdarza Ci się wstawiać pranie o późnej porze. Zwróć uwagę na prędkość wirowania. Jej wartość maksymalna może znacznie wpłynąć na czas suszenia Twoich ubrań i bielizny. Weź również pod uwagę poziom ładowności pralki. Nowoczesna pralka Miele mimo niewielkich wymiarów wyróżnia się bardzo dużym poziomem ładowności. Jeśli jesteś osobą oszczędną, wybierz pralkę, która zużywa porównywalnie mniej energii elektrycznej.

  Łóżko z materacem sprężynowym

Najlepsze małe pralki – co znajduje się w ofercie?

Rozbudowana oferta funkcjonalnych, oszczędnych, ekologicznych sprzętów AGD sprawia, że coraz częściej stoimy przed ogromnym dylematem wyboru najlepszego sprzętu. Zwróć uwagę na ranking pralek, aby zawęzić krąg poszukiwań. Pralki, znajdujące się w górnych miejscach porównania cechują się parametrami, które na tle wielu zestawianych urządzeń wypadły najlepiej. Jeśli zatem zależy Ci na czasie i nie lubisz przeglądać setek, podobnych ofert, zaufaj osobom, które rzetelnie przeprowadziły porównanie. W Twoim, niewielkim mieszkaniu może być bardzo funkcjonalnie, wystarczy, że dobrze zaplanujesz jego układ oraz rodzaj i ilość sprzętów. Na niewielkiej przestrzeni można czuć się dobrze i mieszkać wygodnie. Przekonaj się osobiście, wybierając małą pralkę o dużych możliwościach.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.