Strona główna » Gadżety przydatne przy sprzątaniu

Gadżety przydatne przy sprzątaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
odkurzacz

Domowe porządki są czynnością, którą jedni lubi, a przynajmniej tolerują ze względu na efekty, podczas gdy inni nie znoszą. Nie zależnie od tego czy planowane są porządki wiosenne, przed czy po przeprowadzce, warto wiedzieć, że istnieją sposoby by takie sprzątanie sobie umilić, a wręcz ułatwić. Poniżej parę pomysłów na to jakich gadżetów i urządzeń można użyć przy następnym sprzątaniu.

Zamiast ścierki i wiadra z wodą

Jednym z pierwszych pomysłów może być użycie mokrych chusteczek jednorazowych do wycierania kurzu, sprzątania łazienki czy nawet dezynfekcji powierzchni. Ściereczki są dostępne w różnych wariantach, dlatego można wybrać takie, które będą najbardziej przydatne. Decydując się na ściereczki dezynfekujące nasączone alkoholem warto pamiętać, że pozostawiają one powierzchnie bez smug, a ich działanie jest niemalże natychmiastowe. Może to być znaczna zaleta w domu, gdzie są zwierzęta bądź też małe dzieci.

Chusteczki są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania, dlatego nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na noszenie wiadra z wodą, wystarczy wyciągnąć jedną sztukę z opakowania, przetrzeć powierzchnię i wyrzucić.

Sprzątanie razem z technologią

robot sprzątający

Roboty sprzątające to świetny pomysł dla tych osób, które nie boją się iść z postępem. Dostępne są zarówno takie, które podłogę same poodkurzają bez dodatkowej ingerencji właściciela, a także takie mogące podłogę wyczyścić na mokro. Urządzenia radzą sobie z omijaniem przeszkód, a dodatkowo mogą być sterowane z poziomu aplikacji w telefonie. Jest to jedna z niewielu czynności jakie właściciel robota będzie musiał wykonać jako, że są one zaprojektowane w taki sposób by być jak najbardziej samodzielne i odciążyć kogoś od obowiązków.

Robot odkurzający może być użyty zarówno na panelach, kafelkach jak i dywanie czy też wykładzinie. Dodatkowo, pojemnik na zabrudzenia może być opróżniany samodzielnie przez urządzenie sprzątające. Jest to pomysł dla osób posiadających duży metraż, ale też takich, które po prostu nie koniecznie chcą poświęcać czas na sprzątanie.

  Malowanie tynku typu baranek

Mycie okien

mycie okien

Mycie okien również do najprzyjemniejszych rzeczy dla wielu osób nie należy. Jednak zamiast czekać, aż nieubłagalne słońce przypomni o każdym zabrudzeniu jakie na oknie się znajduje, warto zainteresować się odkurzaczem do okien. To urządzenie zapewnia mycie okien bez konieczności polerowania szmatką. Wystarczy okno najpierw umyć na mokro, a potem odkurzaczem zebrać wodę, a razem z nią brud.

Taki sposób czyszczenia nie zostawia smug z czym wiele osób może mieć problem. Odkurzacz nadaje się również do wąskich czy też małych okien, a oprócz tego do innych powierzchni takich jak kabina prysznicowa, lustro, szklany stolik czy też glazura. Wszystko na wysoki połysk z minimalnym wkładem pracy.

Proste, ale pomysłowe

Jeśli masz w domu żaluzje, które nie były czyszczone od wieków, to może czas to zmienić. Szczotka do żaluzji to urządzenie, które nie jest owocem najnowszej technologii, ale nie zmienia to faktu, że jest wyjątkowo przydatne. Szczotka do czyszczenia żaluzji ma kształt, który umożliwia czyszczenia kilku pasków jednocześnie. Każdy wałek czyszczący posiada materiał, który po użyciu można wyprać. Nadaje się nie tylko do usuwania kurzu i innych zabrudzeń z żaluzji, ale także do klimatyzacji samochodowych i niektórych grzejników. Szczotka jest lekka i poręczna, a czyścić nią można zarówno na sucho jak i z użyciem wody bądź detergentów. To tylko niektóre przydatne gadżety i urządzenia. A jakie są Wasze sposoby?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.