Jak sprytnie urządzić mały pokój

Wąski i długi mały pokój. Jak sprawić, by nastolatka zafascynowana muzyką i sztuką czuła się nim dobrze i mogła oddawać się swoim pasjom? Jakie kolory zastosować w małym pokoju?

W małym podłużnym pokoju można urządzić naprawdę bardzo ładne wnętrze. Odpowiednia kolorystyka, nadanie pomieszczeniu właściwych proporcji i kilka dodatków sprawią, że stanie się ono miejscem inspirującym do twórczych działań. Zależało nam, by urządzony pokój wydawał się większy. Poza tym chcieliśmy tak go urządzić, by też pozostawić pole do popisu Amandzie, która ma artystyczne upodobania. To było nie lada wyzwanie. Stworzyć ciekawą przestrzeń, ale też nie przesadzić z dodatkami – mówi Magdalena Borowiak-Wróblewska – architekt wnętrz, autorka programu „Szybkie Metamorfozy”.

Biel w małym pokoju

Kolor przewodni, który rozjaśnia wnętrze i jednocześnie optycznie powiększa mały pokój to biel. Ciepły jej odcień – cotton balls z kolekcji Color Preview marki Benjamin Moore stał się idealnym tłem dla elementów wyposażenia i mocnych barw, które urozmaiciły przestrzeń, ale jej nie zdominowały. Ściany w kolorze bieli pomalowane zostały farbą ceramiczną nowej generacji Regal® Select 548 o niesamowitej odporności na szorowanie. Fragment ściany koło okna ozdobiła farba Aura® 522 w intensywnym cytrynowym odcieniu sun kissed yellow.

Urządzając mały pokój warto zastosować triki optyczne – na przykład w tym pokoju ścianę, gdzie stoi łóżko optycznie poszerza poziomy dość szeroki pas w szarym kolorze – secret z kolekcji Affinity® Benjamin Moore. Szary pas ma właściwości magnetyczne, dzięki czemu Amanda będzie mogła wieszać nad łóżkiem swoje prace.

Dekoracja – jak urządzić mały pokój

Pianino Amandy zainspirowało projektantkę do wykorzystania motywu muzycznego w urządzaniu tego małego pokoju. Pięciolinia z nutami pojawiła się na skrzydłach wnękowej szafy, nadając jej oryginalny wygląd. Ozdobiła również bardzo prostą w formie białą lampkę na łóżkiem. Uwagę przykuwa też hasło: „Chyba śnisz” umieszczone na trójwymiarowym panelu, przypominającym origami. Jego amarantowy kolor idealnie kontrastuje z cytrynowym fragmentem ściany przy oknie oraz pozostałymi akcentami w tym kolorze.

Zdjęcia Benjamin Moore