Strona główna » Jak sprytnie urządzić mały pokój

Jak sprytnie urządzić mały pokój

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wąski i długi mały pokój, ma około 6 m2 Jak urządzić tak mały pokój, by był wygodny dla nastolatki zafascynowana muzyką i sztuką? Jakie kolory zastosować w małym pokoju?

W małym, podłużnym pokoju można urządzić bardzo ładne wnętrze. Odpowiednia kolorystyka, nadanie pomieszczeniu właściwych proporcji i kilka dodatków sprawią, że stanie się ono miejscem inspirującym do twórczych działań. Zależało nam, by urządzony pokój wydawał się większy. Poza tym chcieliśmy tak go urządzić, by też pozostawić pole do popisu Amandzie, która ma artystyczne upodobania. To było nie lada wyzwanie. Stworzyć ciekawą przestrzeń w małym pokoju, ale też nie przesadzić z dodatkami – mówi Magdalena Borowiak-Wróblewska – architekt wnętrz, autorka programu „Szybkie Metamorfozy”.

Biel w małym pokoju

Kolor przewodni, który rozjaśnia wnętrze i jednocześnie optycznie powiększa mały pokój to biel. Ciepły jej odcień – cotton balls z kolekcji Color Preview marki Benjamin Moore stał się idealnym tłem dla elementów wyposażenia i mocnych barw, które urozmaiciły przestrzeń, ale jej nie zdominowały. Ściany w kolorze bieli pomalowane zostały farbą ceramiczną nowej generacji Regal® Select 548 o niesamowitej odporności na szorowanie. Fragment ściany

Szara farba firmy Benjamin Moore jest magnetyczna. Zastosowana w bardzo małym pokoju

koło okna ozdobiła farba Aura® 522 w intensywnym cytrynowym odcieniu sun kissed yellow.

Urządzając bardzo mały pokój (na przykład o powierzchni 6 m2) warto zastosować triki optyczne – w tym pokoju ścianę, gdzie stoi łóżko, optycznie poszerza poziomy dość szeroki pas w szarym kolorze – kolor farby secret z kolekcji Affinity® Benjamin Moore. Ta farba ma właściwości magnetyczne, dzięki czemu Amanda będzie mogła wieszać nad łóżkiem swoje prace.

Jak działa farba magnetyczna

Dekoracja – jak urządzić mały pokój

Pianino Amandy zainspirowało projektantkę do wykorzystania motywu muzycznego w urządzaniu tego małego pokoju. Pięciolinia z nutami pojawiła się na skrzydłach wnękowej szafy, nadając jej oryginalny wygląd. Ozdobiła również bardzo prostą w formie białą lampkę na łóżkiem. Uwagę przykuwa też hasło: „Chyba śnisz” umieszczone na trójwymiarowym panelu, przypominającym origami. Jego amarantowy kolor idealnie kontrastuje z cytrynowym fragmentem ściany przy oknie oraz pozostałymi akcentami w tym kolorze.

  Metamorfoza małego mieszkania - zobacz przed i po remoncie

Zdjęcia Benjamin Moore

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.