Strona główna » Farba tablicowa i tapeta magnetyczna w jednym

Farba tablicowa i tapeta magnetyczna w jednym

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

„Magic Board System” to połączenie farby tablicowej „Chalkboard Paint 308” marki Benjamin Moore i tapety magnetycznej „Magnetic Wallpaper”. Malując tapetę o magnetycznych właściwościach farbą tablicową w dowolnym kolorze z palety Benjamin Moore stworzymy ściany będące miejscem twórczych ekspresji, nauki i zabawy, uwieczniania miłych wspomnień.

 

Spis treści porady

Po co tapeta magnetyczna?

Magnesami będzie można przyczepić do nich ulubione fotografie, a następnie zamieścić pod nimi podpisy, czy stworzyć drzewo genealogiczne całej rodziny. Bez wiercenia, odmierzania i ryzyka, że jak coś się nam nie spodoba, to nie da się tego zmienić bez małego remontu.
Tapeta magnetyczna, z wbudowaną warstwą metaliczną, po zamalowaniu kolorową farbą tablicową, nie straci swojej mocy przyciągania magnesów. Zupełnie inaczej jest w przypadku farb magnetycznych. Nie tylko występują one w bardzo ograniczonej gamie kolorów (zazwyczaj w kolorze czarnym), ale po nałożeniu na nie farby np. tablicowej, w wybranym odcieniu, praktycznie tracą  swoje magnetyczne właściwości.

Tapeta magnetyczna jest bardzo elastyczna, dzięki czemu da się ją przykleić do ścian o różnym profilu (np. zaokrąglonej). Można też wyciąć z niej dowolną formę i tylko na fragmencie ściany stworzyć przestrzeń do przypinania informacji i robienia zapisków. Jeśli w danym momencie podejmiemy decyzję o całkowitej zmianie zawartości naszej magicznej tablicy, wystarczy zdjąć z niej przyczepione elementy i całą powierzchnię zmyć wilgotną szmatką.
Dzięki systemowi MBS magnetyczno-kredowa tablica ukryta w ścianie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni, jest znacznie bardziej estetyczna i może być eksponowana w zależności od potrzeb. Można ją wyróżnić atrakcyjną ramką.

Gdzie zda egzamin farba tablicowa i tapeta magnetyczna w jednym

„Magic Board System” świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Dzieci będą mogły na ścianach rysować, przypinać do nich swoje dzieła, zdjęcia czy uczyć się alfabetu. A i w szkołach ściany o magnetyczno-kredowych właściwościach ułatwią nauczycielom prowadzenie lekcji. Od tej pory każda ściana w klasie może posłużyć za tablicę.

  Gotowe zestawienia kolorów - farby Barwy Natury

 

 

Farba „Chlkboard Paint 308” marki Benjamin Moore

wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa, która przekształca powierzchnie wewnętrznych ścian i elementów np. blatów stolików lub fragmentów innych mebli w tablice, po których można pisać i rysować kredą.

Tapeta magnetyczna (fizelinowa) „Magnetic Wallpaper”

wykonana z trwałego, bardzo gładkiego włókna szklanego, zawierająca w swej strukturze specjalną warstwę metaliczną, silnie przyciągającą magnesy. Dostępna jest w brytach o szerokości 0,95 m i długości 5,2 m (oferowana jest w systemie sprzedaży na „metry bieżące”). Tapeta posiada certyfikat ogniowy wg DIN EN 13501-1:2007 z klasyfikacją B-s1, d0 (w Polsce klasa A1).
 

 

Zdjęcia Benjamin Moore

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.