Strona główna » Gotowe zestawienia kolorów – farby Barwy Natury

Gotowe zestawienia kolorów – farby Barwy Natury

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Niewyczerpanym źródłem inspiracji do kreowania wnętrz jest otaczająca nas natura. Korzystając z tych inspiracji firma Śnieżka opracowała cztery trendy kolorystyczne, gotowe zestawienia dla linii farb Barwy Natury.

Miejskie przestrzenie
„Mniej znaczy więcej” to słynne stwierdzenie architekta Miesa van der Rohe doskonale opisuje trend, w którym dominują szarości w różnych odcieniach i zestawieniach. Nowoczesna i minimalistyczna stylistyka trendu stanowi neutralne tło i pozwala wyeksponować inne barwy. Szarość potrafi być zaskakująca – jej niebieskawe, fioletowawe czy zielonkawe odcienie zmieniają się w różnym oświetleniu, tworząc ciekawe efekty kolorystyczne.

Natura na własność
Zieleń stanowiąca podstawę trendu, to barwa równowagi. Łączy chłód i spokój błękitu z ciepłem, blaskiem i aktywnym działaniem barwy żółtej. Inspirowana naturą zieleń, w zależności od odcienia, może ożywiać i optycznie powiększać wnętrza. Nie może jednak zdominować całości pomieszczenia, dlatego też łączona jest z błękitem nieba, krokusowym fioletem, kolorem niebiesko-zielonym czy bielą.

Nuta przeszłości
Trend stanowi odzwierciedlenie tęsknoty za przeszłością i przedmiotami z „duszą”, które posiadają swoją własną historię. Inspiracja stylistyką lat minionych przyjmuje tu charakter stylu vintage, często też łączy ze sobą stare i współczesne wzory. Doskonale sprawdzą się tu wiekowe komody, czy stylowe krzesła, które obite tkaniną w intensywnym kolorze zyskają nowy wizerunek. W kolorystyce dominują chłodne beże, pudrowe róże, brązy i wrzosowy fiolet.

Kolory radości
Intensywne kolory stymulują kreatywność, dodają energii i pobudzają do działania. W nawiązującym do pop-artu trendzie „Kolory radości” energetyczne, mocno nasycone barwy odgrywają główną rolę. Całość jest nowoczesna i dynamiczna, a duża intensywność kolorów złagodzona zostaje dodatkami bieli, beżu lub ecru.

Zdjęcia www.sniezka.pl

  Jakie kolory do siebie pasują; gotowe zestawienia farb Beckers

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.