Strona główna » Malowanie mieszkania zamiast generalnego remontu

Każdy z nas lubi raz na jakiś czas zmienić coś w swoim domu. Nie zawsze jednak mamy ochotę i środki na kapitalny remont. Dobrze wtedy wykorzystać stare tricki dekoratorów wnętrz – postawić na nowe dodatki, inaczej zaaranżować meble albo odświeżyć otoczenie. W tym ostatnim wypadku mamy naprawdę dużą swobodę działania. Przemalowanie ścian, sprzętów a nawet płytek nada atrakcyjny wygląd pomieszczeniom, a przy tym nie obciąży mocno naszego budżetu.

Malowanie ścian to świetna alternatywa do generalnego i kosztownego remontu. Proste odświeżenie koloru we wnętrzach na ogół nie wymaga bowiem fachowej wiedzy i umiejętności. Poza tym w razie potrzeby, wskazówki w stylu: od czego zacząć, jak rozplanować prace i na co zwrócić uwagę, bez trudu znajdziemy w internecie. Najważniejsza jest odrobina wyobraźni i dobra farba. I wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do ścian!

Drugie życie możemy dać prawie dowolnemu sprzętowi w domu, który nadaje się do pomalowania. Odrapane i zarysowane szafki, krzesła oraz stoły po wykonanej przez nas renowacji już nie będą straszyć i drażnić swoim wyglądem. Poobijane i poprzecierane podłogi odzyskają swój dawny urok. Pokryte nową farbą panele ścienne znów zyskają gładką powierzchnię, a drzwi z przyjemnością będziemy podziwiać wchodząc i wychodząc z domu.

Pamiętajmy jednak o dobraniu farby do rodzaju powierzchni, którą chcemy odświeżyć. Od tego zależy bowiem nie tylko trwałość koloru, ale też właściwości, jakie będzie miała nowa powłoka. Jeśli zatem chcemy malować meble w kuchni, sięgajmy po tą odporną na tłuste plamy, do płytek w łazience dobierzmy odporną na wilgoć, a w pokoju dziecięcym i salonie – trwałą i zachowującą na długo kolor. Podobnie z grzejnikami – tu farba musi wytrzymać wysokie temperatury.

– Tworząc serię Dulux Szybka Odnowa, chcieliśmy maksymalnie ułatwić drobne, ale efektowne remonty w domu. Znajdują się tu więc farby zarówno do mebli, boazerii, płytek ściennych, kaloryferów, jak i drzwi, okien czy podłóg oraz schodów – mówi Tomasz Mazur, Brand Manager Dulux Consumer Paints w AkzoNobel. – Każda z nich jest produktem typu 2w1, a więc łączy w sobie właściwości podkładu i farby wierzchniej. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie trwałego efektu w znacznie krótszym czasie i przy niższym nakładzie pracy – podkreśla.

  Urządzamy pokój dzienny - 17 metrowy

Powodów, dla których chcemy odświeżyć lub zmienić kolor mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrza, może być wiele. Najistotniejsze jest to, że tak prosty zabieg pozwala wydobyć ich piękno i podnieść atrakcyjność naszego mieszkania. Ratuje nas też przed kosztownym i uciążliwym generalnym remontem. A jeśli dodamy do tego ogromną satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy – mamy potrójny efekt wow!

Może Cię zainteresować: