Strona główna » Inteligentne oświetlenie: odkryj nowy wymiar komfortu!

Inteligentne oświetlenie: odkryj nowy wymiar komfortu!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie w naszej domowej przestrzeni odgrywa oświetlenie i jak wiele czasu moglibyśmy zaoszczędzić dzięki jego automatyzacji. W końcu włączanie i wyłączanie światła, regulacja stopnia natężenia czy nieustanne dostosowywanie jego rodzaju do codziennych obowiązków, to codzienna rutyna, którą wykonuje każdy z nas. Inteligentne oświetlenie może to zmienić. Dzięki niemu nie tylko zminimalizujemy ilość codziennych czynności, lecz także ułatwimy sobie życie w domu.

Inteligentne oświetlenie stwarza w domowej przestrzeni możliwości, o jakich nam się nie śniło. Wystarczy zautomatyzować światło w całym domu, a smart system zadba o to, aby urządzenia dostosowywały się do naszych potrzeb i stylu życia. Podniesienie komfortu życia, wyjście naprzeciw naszym oczekiwaniom, wzrost poziomu bezpieczeństwa, a wreszcie realne oszczędzanie – wszystko to zyskamy właśnie dzięki inteligentnemu oświetleniu.
W jaki sposób działa takie inteligentne oświetlenie? Dlaczego warto, aby każdy z nas miał je w swoim domu? O to zapytaliśmy twórców Fibaro, którzy sprawili, że niezwykłe możliwości zdalnie sterowanego oświetlenia są teraz na wyciągnięcie ręki każdego z nas.

Poznaj możliwości swojego domu

Inteligentne oświetlenie od Fibaro to szerokie spektrum możliwości z zakresu funkcjonalności, bezpieczeństwa i oszczędzania. Dzięki zdalnemu sterowaniu oświetleniem w domu już nigdy nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym, czy zamknęliśmy drzwi wejściowe i czy na pewno wyłączyliśmy światło w kuchni. Aby przygotować swój dom na noc i włączyć odpowiednie zabezpieczenia, nie trzeba nawet wstawać z łóżka – wystarczy włączyć alarm i wyłączyć oświetlenie w całym domu za pomocą jednego kliknięcia. Chcemy szybko zmienić rodzaj światła, nie wstając z kanapy? Sięgnijmy po aplikację w telefonie lub wydajmy polecenie głosowe, a inteligentny system od razu spełni nasze polecenie.
A to jeszcze nie koniec. Zestaw do sterowania oświetleniem w domu stwarza nam także możliwość tworzenia i konfigurowania wybranych scen, korzystania z ustawień czasowych oraz kontrolowania zużycia energii. Wszystko po to, aby zarządzanie światłem w naszym domu było dla domowników prawdziwą przyjemnością.

  Na jaki kolor wymienić bukową podłogę?

Zainstaluj inteligentne oświetlenie i śpij spokojnie

W jaki sposób inteligentne oświetlenie może przełożyć się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w naszym domu? Producenci Fibaro dołożyli starań, aby zestaw do sterowania oświetleniem był kompatybilny z innymi smart urządzeniami i abyśmy mogli z łatwością włączyć go w ekosystem produktów w naszym domu. Wystarczy zintegrować oświetlenie z systemem alarmowym, a w razie niepożądanej sytuacji uruchomi się scena alarmowa informująca nas o zagrożeniu. Dodatkowo system Fibaro wyśle nam wiadomość o potencjalnym zagrożeniu na naszego smartfona – wszystko po to, abyśmy byli na bieżąco z sytuacją, gdziekolwiek będziemy. A co w przypadku, gdy będzie nam zależało na symulowaniu naszej obecności w domu? Wystarczy użyć mobilnej aplikacji Fibaro Home Center, która pozwoli nam mieć wszystko pod kontrolą.

Sprawdź, jak wiele możesz zaoszczędzić

Inteligentne oświetlenie to jednak coś więcej niż komfort i funkcjonalność. Decydując się na jego zainstalowanie w naszym domu, możemy także liczyć na spore oszczędności. Wystarczy zautomatyzować oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach, aby światło uruchamiało się tam, gdzie aktualnie się udamy. Brzmi nierealnie? Inteligentne oświetlenie podążające za nami po całym domu nie tylko pozwoli nam zapomnieć o włączaniu i wyłączaniu światła, lecz także wygeneruje realne oszczędności. Dodatkowo, dzięki bieżącej analizie ilości światła w danym pomieszczeniu i poznaniu preferencji domowników, inteligentny system z łatwością dostosuje natężenie oświetlenia do naszych potrzeb – wszystko po to, aby zweryfikować realne zużycie energii i koszty oświetlenia.
Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać potencjał inteligentnego oświetlenia w swoim domu? Odwiedź stronę producenta Fibaro, aby uzyskać więcej informacji o sterowaniu oświetleniem i jego możliwościach!

Może Cię zainteresować: