170-metrowy dom – ciekawie urządzony dla czteroosobowej rodziny

Właściciele tego domu pod Kielcami są lekarzami. Mają dwoje dzieci – Patryka wielbiciela Gwiezdnych Wojen, i Natalię – małą księżniczkę. 170 metrów przestrzeni na kameralnym osiedlu zaprojektowały dla nich Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz z pracowni Kaza Interior Design. Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Niedaleko lasu, wśród zieleni, cicho, bezpiecznie, a do szpitala, w którym pracują Agnieszka i Jacek łatwo dojechać bez stania w korkach. Kiedy nie pracują spędzają wspólnie czas na łonie przyrody – latem spacery, jesienią grzyby, a zimą sanki. 170 metrów to duża przestrzeń, nawet dla czteroosobowej rodziny. O samodzielnym urządzaniu nie było mowy. Chcąc wszystko zaplanować od A do Z, funkcjonalnie i wygodnie, właściciele musieli oddać dom na jakiś czas w ręce profesjonalistów.

Jakie mieli wymagania? Na czym im zależało?

Na parterze powstał duży salon z otwartą kuchnią, łazienka, sypialnia gospodarzy i pokoje dzieci. W salonie często podejmują więc gości, a kiedy są sami uwielbiają leniuchować przy kominku, oglądając dobre filmy. Ściana z telewizorem to główna ściana w salonie. Jacek chciał żeby wyróżniała się, dlatego kupił w salonie Dekorian Home tynk strukturalny Senso marki Metropolis. Teraz przyciąga spojrzenia niejednolitą fakturą i efektownymi cieniowaniami. Takim samym tynkiem dekoracyjnym pokryto sufit w korytarzu.

Jacek lubi gotować – kuchnia to jego królestwo. Architektki zaprojektowały ją w kształcie litery U. Nie jest duża, ale mieści wszystko co potrzebne do przyrządzenia wykwintnego menu. Pomysłowym rozwiązaniem jest ściana nad szafkami pomalowana ciemną farbą magnetyczną włoskiej marki Metro-polis. Teraz bez problemu można do niej przyczepić np. przepisy kulinarne. Taką farbę przyciągającą magnesy udało się Jackowi kupić w salonie Dekorian Home. Projektantki wybrały praktyczne krzesła Nassau do stołu – te zrobione z estetycznego tworzywa sztucznego meble to flagowy produkt włoskiej marki Metalmobil.

Górę Agnieszka i Jacek chcieli mieć tylko dla siebie. – Taki nasz mały, bezpieczny azyl – mówi właścicielka. – Tylko my i dzieciaki. Na wspólnej przestrzeni na antresoli Jacek urządził swój kącik komputerowy, Agnieszka bibliotekę z ulubionymi książkami, a dzieci fantastyczną przestrzeń do zabawy – z wielką, modułową kanapą, po której uwielbiają skakać. W ten sposób rodzice mogą zająć się rzeczami, które lubią i mieć cały czas na oku swoje pociechy.

 

Cały dom został zaprojektowany tak, żeby dzieci były w nim bezpieczne. Schody prowadzące na antresolę wykończono ażurową balustradą, a górę przeszklono. Patryk i Natalka mogą tu biegać do woli, a rodzice są pewni, że nic im nie grozi. Nawet niewielkie upadki są niegroźne, bo podłoga na całej antresoli została wyłożona wykładziną Epic Carpets Ocean zakupioną w salonie Dekorian Home. No i jeszcze jedno miejsce, w którym Agnieszka lubi zaszyć się kiedy dzieci już śpią. Łazienka – ich prywatne, małe spa. Kobiece, zmysłowe, trochę w klimacie glamour. Agnieszka przekonała Jacka, że tak właśnie powinno wyglądać miejsce relaksu.

Więcej informacji na temat produktów oferowanych przez salony Dekorian Home znaleźć można na stronie www.dekorianhome.pl