Strona główna » 170-metrowy dom – ciekawie urządzony dla czteroosobowej rodziny

Właściciele tego domu pod Kielcami są lekarzami. Mają dwoje dzieci – Patryka wielbiciela Gwiezdnych Wojen, i Natalię – małą księżniczkę. 170 metrów przestrzeni na kameralnym osiedlu zaprojektowały dla nich Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz z pracowni Kaza Interior Design. Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Niedaleko lasu, wśród zieleni, cicho, bezpiecznie, a do szpitala, w którym pracują Agnieszka i Jacek łatwo dojechać bez stania w korkach. Kiedy nie pracują spędzają wspólnie czas na łonie przyrody – latem spacery, jesienią grzyby, a zimą sanki. 170 metrów to duża przestrzeń, nawet dla czteroosobowej rodziny. O samodzielnym urządzaniu nie było mowy. Chcąc wszystko zaplanować od A do Z, funkcjonalnie i wygodnie, właściciele musieli oddać dom na jakiś czas w ręce profesjonalistów.

Jakie mieli wymagania? Na czym im zależało?

Na parterze powstał duży salon z otwartą kuchnią, łazienka, sypialnia gospodarzy i pokoje dzieci. W salonie często podejmują więc gości, a kiedy są sami uwielbiają leniuchować przy kominku, oglądając dobre filmy. Ściana z telewizorem to główna ściana w salonie. Jacek chciał żeby wyróżniała się, dlatego kupił w salonie Dekorian Home tynk strukturalny Senso marki Metropolis. Teraz przyciąga spojrzenia niejednolitą fakturą i efektownymi cieniowaniami. Takim samym tynkiem dekoracyjnym pokryto sufit w korytarzu.

Dekorian Home i Kaza Interior Design
Otwarta przestrzeń - salon, kuchnia i hol ; projekt: Kaza Interior Design

Jacek lubi gotować – kuchnia to jego królestwo. Architektki zaprojektowały ją w kształcie litery U. Nie jest duża, ale mieści wszystko co potrzebne do przyrządzenia wykwintnego menu. Pomysłowym rozwiązaniem jest ściana nad szafkami pomalowana ciemną farbą magnetyczną włoskiej marki Metro-polis. Teraz bez problemu można do niej przyczepić np. przepisy kulinarne. Taką farbę przyciągającą magnesy udało się Jackowi kupić w salonie Dekorian Home. Projektantki wybrały praktyczne krzesła Nassau do stołu – te zrobione z estetycznego tworzywa sztucznego meble to flagowy produkt włoskiej marki Metalmobil.

Górę Agnieszka i Jacek chcieli mieć tylko dla siebie. – Taki nasz mały, bezpieczny azyl – mówi właścicielka. – Tylko my i dzieciaki. Na wspólnej przestrzeni na antresoli Jacek urządził swój kącik komputerowy, Agnieszka bibliotekę z ulubionymi książkami, a dzieci fantastyczną przestrzeń do zabawy – z wielką, modułową kanapą, po której uwielbiają skakać. W ten sposób rodzice mogą zająć się rzeczami, które lubią i mieć cały czas na oku swoje pociechy.

  Jak praktycznie urządzić kuchnię z jadalnią

Cały dom został zaprojektowany tak, żeby dzieci były w nim bezpieczne. Schody prowadzące na antresolę wykończono ażurową balustradą, a górę przeszklono. Patryk i Natalka mogą tu biegać do woli, a rodzice są pewni, że nic im nie grozi. Nawet niewielkie upadki są niegroźne, bo podłoga na całej antresoli została wyłożona wykładziną Epic Carpets Ocean zakupioną w salonie Dekorian Home. No i jeszcze jedno miejsce, w którym Agnieszka lubi zaszyć się kiedy dzieci już śpią. Łazienka – ich prywatne, małe spa. Kobiece, zmysłowe, trochę w klimacie glamour. Agnieszka przekonała Jacka, że tak właśnie powinno wyglądać miejsce relaksu.

Łazienka projekt Kaza Interior Design
Łazienka projekt Kaza Interior Design

Więcej informacji na temat produktów oferowanych przez salony Dekorian Home znaleźć można na stronie www.dekorianhome.pl

Może Cię zainteresować: