Strona główna » Urządzamy pokój dzienny – 17 metrowy

Chodzi o funkcjonalne rozmieszczenie mebli w salonie. Prosimy o pomoc w podjęciu decyzji czy zdecydować się na narożnik i ławę? Czy może na sofę i stolik mały. Czy zmieszczą się gdzieś stół i krzesła? Czy wtedy pokój nie zostanie zagracony?

Do salonu proponuję narożnik, przede wszystkim dlatego, że jest wygodniejszy i wygląda dużo ciekawiej:) Jednolity kolor obicia fajnie urozmaicą kolorowe poduszki. Telewizor proponuję powiesić na ścianie, ale wstawić również szafkę rtv pod nim, co nada lekkości i nowoczesności salonowi. Nad stołem jadalnianym proponuję zwiesić ozdobną lampę lub jeśli nie chce Pani przerabiać elektryki dostawić ciekawą lampę stojącą, dużą i wygiętą po łuku – taka lampa da oświetlenie jak lampa wisząca. W rogu pokoju dobrze byłoby ustawić rośliny, najlepiej w wysokich, smukłych donicach. Na ścianie przy drzwiach można postawić regalik lub powiesić ciekawe półki na książki – ożywią nieco ścianę.
Jeżeli w salonie nikt nie będzie spał to proponuję nie robić drzwi tylko wykończyć na gładko otwór wejściowy. W oknach powinny znaleźć się ciekawe zasłony. Tak urządzony salon będzie nie tylko cieszył oko, ale również będzie praktyczny.

Zobacz szczegółówy projekt tego pokoju

Konsultacja i projekty wnętrz Marina Suchorska

  Kuchnia w zieleni z połyskiem - nagrodzona w konkursie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.