Strona główna » Wielkanoc w mieszkaniu

Wielkanoc w mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Okres wielkanocny to czas rodzinnego ciepła, radości i spotkań przy udekorowanym stole. Dlatego już teraz warto pomyśleć o dekoracjach i dodatkach, które podkreślą odświętność i wyjątkowość wspólnie spędzonych świąt.

Bez względu na to czy zdecydujemy się na udekorowanie całego mieszkania, czy tylko wybranego fragmentu pomieszczenia, powinniśmy zacząć od wyboru kolorystyki. W tym czasie, niemal w każdym domu, królują żółte kurczaczki, zielona rzeżucha i wielobarwne pisanki.
Również tekstylia nabierają „wiosennych barw”. Po zimie i szarościach, które dominowały w wystroju mieszkania, przyszła pora na prawdziwą eksplozję kolorów. W czasie świąt Wielkanocnych na szczególną uwagę zasługuje stół – centralny punkt świątecznego śniadania. To przy nim zasiadamy w gronie najbliższych nam osób. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby zapraszał do siebie nie tylko wybornym aromatem, ale również odświętną aranżacją. Od czego zacząć? – od wyboru obrusu, który jest podstawą dekoracji stołu. Możemy zdecydować się na klasyczną biel, którą ożywimy za pomocą dodatków bądź już na tym etapie wprowadzić odrobinę koloru. Barwne detale takie, jak tekstylne podkładki pod talerze czy dodatkowy bieżnik urozmaicą wystrój, stanowiąc ciekawą ozdobę. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć? – ceramiki. W ofercie Dekoria.pl znajdziemy szeroki wybór zastawy stołowej, która sprawdzi się w czasie wielkanocnego śniadania. Dodajmy też kilka detali takich, jak koszyczki na chleb, serwetki czy urocze świeczniki, które możemy przyozdobić np. kolorowymi wstążeczkami. Niezależnie od tego, jak „ubierzemy” wnętrze, w domu nie powinno zabraknąć żywych kwiatów. Wniosą one do pomieszczenia nieco „świeżości”, a także zapewnią pięknych zapach zwiastujący nadejście wiosny.

zdjęcia Dekoria.pl

  Naklejki okienne we wnętrzach - gra światła i barw

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.