Strona główna » Kuchnie wolno stojące Electrolux Inspiration

Kuchnie wolno stojące Electrolux Inspiration

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kuchnie wolno stojące mają wielu zwolenników. Łączą w sobie funkcje piekarnika i płyty, stosunkowo prosto jest na nie znaleźć miejsce w kuchni bez potrzeby dopasowywania szafek i blatów, a ich cena jest niższa niż dwóch osobnych urządzeń. Electrolux wprowadził niedawno na rynek nową linię Inspiration, w której znajdują się różne modele kuchni wolno stojących.

Dla zwolenników gotowania na gazie przygotowano modele z płytą gazową i nowoczesnym piekarnikiem. Jeśli ktoś woli proste w utrzymaniu czystości płyty elektryczne może wybierać pomiędzy kuchenkami z płytą ceramiczną lub nowoczesną, energooszczędną płytą indukcyjną.

Nowe kuchni Electrolux mają różne udogodnienia, które ułatwią pracę:
Zegar elektroniczny Time Control
Timer może zostać zaprogramowany tak, aby samodzielnie włączył i wyłączył piekarnik w określonym momencie. Dzięki temu można pozostawić danie w piekarniku, który sam zajmie się resztą. To wygodne rozwiązanie w przypadku potraw wymagających długiego pieczenia.  

Termoobieg
W urządzeniach z termoobiegiem nawiew i element grzejny pracują razem, rozprowadzając ciepłe powietrze równomiernie po całym ich wnętrzu. Pozwala to na jednoczesne przygotowywanie wielu potraw – nawet na kilku poziomach oraz zapewnia równomierne opiekanie każdej z nich.  

Prowadnice teleskopowe
Wygodny dostęp do wszystkich blach znajdujących się w piekarnikach zapewniają prowadnice teleskopowe. Pozwalają one na łatwe wyjmowanie i wkładanie potraw.

Płyta indukcyjna
Indukcja to najbardziej nowoczesna technologia wykorzystywana do gotowania, która jest już dostępna w kuchniach wolno stojących Electrolux Inspiration. Płyta indukcyjna zagotuje litr wody w przeciągu 4:05 minuty (wynik testów wewnetrznych Electrolux), co czyni ją najbardziej energooszczędną ze wszystkich płyt grzejnych.
Płyty indukcyjne umożliwiają używanie naczyń o dowolnych kształtach, ponieważ ciepło jest w nich wytwarzane w dnie naczynia, a nie na samej płycie. Dzięki temu znacznie szybciej podgrzewają potrawy i zużywają mniej energii. Są też bardzo bezpieczne, ponieważ zawsze pozostają relatywnie chłodne. Rozlane mleko, czy rozsypany cukier nie przypalą się, więc łatwo można je wyczyścić.

Oszczędność energii
Najlepsze modele kuchni wolno stojących Electrolux są wyjątkowo energooszczędne. Należą do klasy A-10%, co oznacza o 10% mniejsze zużycie energii w stosunku do standardu klasy A zarówno w kategorii kuchenek o szerokości 50 cm, jak i 60 cm.

Wkłady katalityczne w piekarniku
Zarówno wkłady katalityczne, jak i demontowane szyby ułatwiają utrzymanie wnętrza piekarnika w czystości.  Wkłady katalityczne mają właściwości samoczyszczące. Elementy ścian piekarnika pokryte są emalią katalityczną, która zapobiega przyleganiu tłuszczu. W wysokiej temperaturze następuje degradacja substancji tłuszczowych i resztek potraw, czyli tłuszcz zostaje spalony bez pozostawienia śladów.

Powłoka Antifingerprint
Nowa powłoka Antifingerprint zapewnia nieskazitelny wygląd urządzeń ze stali nierdzewnej.Ochrona przed pozostawianiem śladów po palcach i innych tłustych plam zapobiega także niepożądanemu rozwojowi bakterii.

Więcej informacji na temat kuchni wolno stojących Electrolux Inspiration jest dostępne tutaj.
Na podstawie materiałów

  Sezon na grillowanie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.