Strona główna » Płyta gazowa Optimex – 10 powodów, dla których warto wybrać właśnie ją

Płyta gazowa Optimex – 10 powodów, dla których warto wybrać właśnie ją

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
plyta kuchenna

Urządzając kuchnię oprócz doboru mebli, musimy wyposażyć ją w niezbędne urządzenia AGD. Bez wątpienia lodówka i kuchenka to dwa sprzęty, bez których żadna kuchnia nie może się obejść. W poniższym tekście skupimy się na kuchence a dokładnie płycie gazowej Optimex, wskazując jej liczne zalety w codziennym użytkowaniu.

Płyty gazowe Optimex to silna konkurencja dla indukcji

W ostatnich latach kuchenki gazowe zyskały silnego konkurenta w postaci kuchni indukcyjnych. Te ostatnie postrzegane są jako nowocześniejsze, pozwalające gotować szybciej, które łatwiej utrzymać w czystości. I trudno się z tym nie zgodzić. Do listy zalet indukcji dodać należy jeszcze cenę, która mocno spadła na przestrzeni lat i dziś jest na poziomie kuchenek gazowych. Pomimo licznych swoich zalet indukcje nie wyparły z rynku wersji gazowych. Mało tego, producent kuchenek wypuszczając na rynek płyty gazowe Optimex stworzył dla nich poważną konkurencją.

Płyta gazowa Optimex – dlaczego warto rozważyć jej zakup?

Nowe płyty gazowe Optimex to udane połączenie najlepszych cech indukcji i płyt gazowych. Dotychczasowe palniki gazowe zostały w niej ukryte przez co kuchenka prezentuje się niezwykle nowocześnie zapewniając przy tym wszystkie walory kuchni gazowej, do której wielu konsumentów wciąż jest silnie przywiązanych. Można pokusić się o stwierdzenie, że nowe rozwiązania zastosowane w płytach Optimex zachęcą do jej zakupu klientów, którzy do niedawna poważnie zastanawiali się nad zakupem indukcji.

Poznajmy 10 głównych zalet płyt gazowych Optimex

  1. Wysoka funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Płyta gazowa pod szkłem to zupełna nowość na rynku. Wyglądem przypomina indukcję, która wyróżnia się właśnie gładką, łatwą w czyszczeniu powierzchnią.
  2. Brak widocznych palników, które zostały ukryte pod ceramiczną płytą zapewnia łatwe utrzymanie jej czystości.
  3. Wysokie bezpieczeństwo kuchni w postaci zabezpieczeń przeciwpyłowych oraz stała kontrola procesu spalania, ciśnienia gazu i jego jakości. Ponadto kuchenka posiada zabezpieczenie na wypadek wycieku gazu w postaci elektrozaworów oraz elektroniczny detektor gazu. Takie zabezpieczenie zapewnia bezpieczne użytkowanie płyty.
  4. Oszczędności w zużyciu gazu do 50%. W porównaniu do tradycyjnej kuchenki z palnikami płyta Optimex pobiera tyle gazu ile jest niezbędne do utrzymania właściwej temperatury pola grzewczego.
  5. Intuicyjny panel sterowania, który ułatwia obsługę pół grzewczych.
  6. Sygnał dźwiękowy, który ostrzega przed wylaniem się gotujących potraw.
  7. Dostosowanie zarówno do gazu z sieci miejskiej, jak również tego z butli.
  8. Ograniczona do pól grzewczych powierzchnia, która ulega silnemu nagrzewaniu zapobiega przypadkowym oparzeniom. Panel dotykowy pozwala w dowolnym momencie na zmianę ustawień płyty.
  9. Zasilacz rezerwowy, który w przypadku braku prądu będzie uruchamiał iskrownik zapalający gaz.
  10. Łatwy montaż i standardowe wymiary płyty (35cm, 60 cm i 80cm) czynią ją niezwykle łatwą do instalacji w niemal każdej kuchni.

Podsumowując przestawiona powyżej Płyta gazowa Optimex jest propozycją godną rozważenia jeśli tylko planujemy zakup nowej kuchenki. Poza wymienionymi powyżej zaletami wynikającymi w dużej mierze z dostępnej technologii nie należy zapominać, iż kuchenka gazowa nie wymaga wymiany garnków jak ma to miejsce w przypadku zakupu indukcji. Poza tym nie brakuje również opinii, iż to właśnie kuchnia gazowa pozwala w pełni uzyskać pożądany smak gotowanych potraw. Szybkość, którą zapewnia indukcja w przypadku gotowania nie musi się w zawsze sprawdzać. Gotowanie to nie wyścig i niektóre potrawy potrzebują czasu, aby móc w pełni oddać swój smak.

  Jaki stół wybrać do kuchni w kolorze wenge?

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Alicja

Skuteczna jak tradycyjna, jednak prezentuje się zdecydowanie lepiej. Mam i jestem zadowolona.

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.