Strona główna » Jaki stół wybrać do kuchni w kolorze wenge?

Jaki stół wybrać do kuchni w kolorze wenge?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zastanawiam się nad wyborem stołu do kuchni – szklany czy drewniany. Jeśli szklany to myślałam o stole z nogami w kolorze frontów. A do tego chromowane krzesła (siedzisko i oparcie obite białą skają). Jeśli drewniany to byłby w kolorze wenge. Czy pasowałyby do niego krzesła obite tkaniną, czy raczej drewniane?

Na zdjęciu widać, że są w kuchni dwa dominujące kolory, a tym samym materiały – ciemne drewno i matowe szkło. To wszystko „przyprawione” elementami metalowymi (stalowymi jak sądzę). Dlatego proponuję pozostać przy tym zestawie i nie wprowadzać ani błyszczących chromowanych elementów stołu, ani białej ekoskóry na krzesłach.
Sądzę, że najlepszy byłby szklany stół z elementami z ciemnego drewna i stali (matowej – tak jak uchwyty), a przy nim proste drewniane krzesła w kolorze frontów szafek.

Jeśli będzie chciała pani wprowadzić jakiś ocieplający akcent z tkaniny, czy też rozjaśnić krzesła – wystarczy położyć poduchy w wybranym kolorze. Ich wielką zaleta jest to, że można je wymieniać, zmieniać kolory bez dużego nakładu finansowego 🙂

zdjęcie Gosia1991

  Pomarańczowo-biała kuchnia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.