Strona główna » Dobra wiadomość dla fanów podłóg olejowanych

Dobra wiadomość dla fanów podłóg olejowanych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drewniane podłogi zabezpieczone olejem wyglądają naturalnie, a ich struktura oraz usłojenie jest wyraźnie widoczne. Producent podłóg olejowanych Boen wprowadził nowatorskie rozwiązanie: gotowe do położenia podłogi dwukrotnie pokryte olejem, które nie wymagają olejowania zaraz po montażu.

Właściwości podłóg olejowanych powodują, że ten rodzaj wykończenia podłóg jest coraz popularniejszy. Podłogi pokryte olejem naturalnym to znany od wieków sposób trwałej ochrony drewnianej powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki właściwościom naturalnych olejów oksydacyjnych, pokryte nimi deski są lepiej zabezpieczone. Olej wnika głęboko w strukturę drewna i powoduje, że ewentualne zarysowania powierzchni są mniej widoczne.
Deski pokryte olejem mają także wiele innych zalet, m.in. regulują mikroklimat we wnętrzu, są naturalnie ciepłe i miłe w dotyku, a dzięki łatwo wyczuwalnej strukturze drewna podłoga nie jest śliska. Jedyna niedogodność dla użytkowników podłóg olejowanych, polega na konieczności olejowania drewna, zwłaszcza na początku. Dzięki innowacji technologicznej firmy Boen, użytkownik nie musi olejować podłogi zaraz po ułożeniu. Oznacza to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Szacuje się, że pokrycie olejem podłogi po jej ułożeniu, na ok. 50 metrach kwadratowych to koszt około 1500 zł.

Podłogi olejowane gotowe do użytkowania tuż po ułożeniu

Powierzchnia podłogi oferowanej przez firmę Boen jest dwukrotnie zabezpieczona olejem jeszcze na etapie produkcji. Pierwsza porcja oleju wynosi 12 – 14 g na 1 m kw. Następnie podłoga jest poddawana suszeniu oraz ponownej aplikacji oleju. Dzięki zastosowaniu fabrycznego, dwukrotnego olejowania na powierzchni każdej deski, wyeliminowano konieczność nakładania oleju zaraz po zakończeniu montażu.
– Nowe, olejowane powierzchnie naszych podłóg zostały poddane różnorodnym testom – mówi Robert Kowalski z firmy Boen. Dwukrotnie olejowana powierzchnia powoduje, że wzrasta wytrzymałość podłogi
oraz jej odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a także ułatwia codzienną pielęgnację.

  Renowacja parkietu krok po kroku

Nowoczesna linia produkcji podłóg olejowanych

Firma Boen aż dwukrotnie stosuje olej oksydacyjny na etapie produkcji podłogi. Wszystkie wyroby, wyprodukowane z zastosowaniem tej formuły, są oznaczone logotypem ‘Natural Plus Ready for Living’.
Zalety podłóg dwukrotnie olejowanych fabrycznie
• Gotowe do użycia bezpośrednio po zamontowaniu (Ready for living)
• Atrakcyjne pod względem designu oraz eksponowania struktury drewna
• Bardziej odporne na przenikanie w głąb podłogi rozlanych płynów
• Łatwe do utrzymania w czystości i pielęgnacji
• Wysokiej jakości, trwały i wytrzymały olej oksydacyjny
• Możliwość miejscowego naprawiania podłogi
• Posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty
• Długi czas absorbcji oleju podczas użytkowania

Cena od 147 zł za metr kwadratowy podłogi buk

Pielęgnacja podłóg dwukrotnie olejowanych

Po ułożeniu podłogi rekomendowana jest aplikacja środka konserwującego powierzchnię o nazwie „Freshen Up” zaraz po zainstalowaniu podłogi oraz do codziennej pielęgnacji.
„Floor Soap” to zwykłe mydło przeznaczone do zmywania podłogi raz jakiś czas. Natomiast w przypadku wnętrz publicznych, narażonych na duże natężenie ruchu, oraz do stosowania w mieszkaniach i domach okresowo (np. raz na pół roku) polecany jest olej o nazwie „Natural Oil” firmy Boen, który przywraca olejowanym podłogom ich cenne właściwości.

www.boen.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.