Strona główna » Mycie drewnianej podłogi

Mycie drewnianej podłogi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
płyn do mycia drewna i paneli

Drewniana podłoga ma piękną, niepowtarzalną kolorystkę oraz usłojenie świadczące o szlachetności tego materiału. Jednak by wyglądała efektownie, wymaga odpowiednich zabiegów ochronnych i pielęgnacyjnych. Najważniejsze, by usuwać piasek z drewnianej podłogi – on bowiem ściera powłokę lakieru czy wosku z drewna.

Jak myć drewnianą podłogę?

O podłogę wykonaną z drewna można dbać za pomocą ogólnodostępnych środków czystości – jeśli oczywiście podłoga drewniana jest polakierowana lub woskowana.

Drewniana podłoga – nie lubi piasku

Mówi się, że największym wrogiem drewna jest piasek. Wdeptywany w podłogę rysuje ją, może nawet powodować widoczne wgniecenia. Regularne odkurzanie, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pod butami domowników mogą znaleźć się drobiny piasku, błota czy soli, na pewno zwiększy żywotność drewnianej podłogi.

Do tego należy pamiętać o regularnym myciu powierzchni wykorzystując do tego specjalistyczne środki dedykowane do podłóg drewnianych. Płyny te nie muszą być drogie, można je kupić za kilka złotych.

Mycie podłogi drewnianej

Ważne, by płyn do podłóg drewnianych był oparty na solach nieorganicznych, a także detergentach anionowych i niejonowych. Nanocząsteczkowe dodatki zawarte w tego typu preparatach dbają o drewno, nadają mu piękny połysk. Takie płyny dają także efekt tzw. samooczyszczenia powierzchni, zapobiegając przyleganiu do niej drobinek kurzu. A to dzięki ich właściwościom antystatycznym.

Uwaga! Podłoga drewniana nie lubi wilgoci. Myjąc powierzchnię starajmy się mocno wyciskać mop tak, aby zwiększyć skuteczność zastosowanego płynu, ograniczając jednocześnie ryzyko zalania podłogi zbyt dużą ilością wody. Można także użyć wilgotnego mopa nasączonego preparatem do czyszczenia podłogi, a następnie przetrzeć powierzchnię suchą, czystą szmatką dla zwiększenia efektu. To samo dotyczy podłóg z paneli laminowanych.

  Biel i czerń na podłodze - w roli głównej

Jak myć panele, by nie było smug

Preparaty do mycia drewna i paneli

W sklepach znajdziemy specjalistyczny płyn do drewna i paneli Brait Wood & Panels z recepturą Protest System+. Czyści powierzchnie drewniane i panele laminowane, pielęgnując je oraz chroniąc przed zabrudzeniami. Pozostawia naturalny połysk oraz przyjemny migdałowy zapach.

Płyn Brait Wood & Panels można stosować do wszystkich powierzchni drewnianych, zarówno podłóg, jak i drzwi, stołów, krzeseł i innych. Kosztuje ok. 6,20 zł za litrowe opakowanie.

Może Cię zainteresować: