Smugi na panelach laminowanych? Zobacz jak tego uniknąć

Czym lepiej myć panele laminowane – samą wodą czy z dodatkiem środków do mycia takich podłóg? Jak myć, by do wyschnięciu podłogi nie zostawały smugi i ślady po mopie?

Panele laminowane najlepiej myć  specjalnym płynem do mycia paneli, ale tego płynu proszę dać tylko odrobinę, by woda się nie pieniła. Środki te mają także działanie antystatyczne i dzięki nim powierzchnia paneli nie będzie się  elektryzować. Firma Classen, której panele pani ma rekomenduje płyn do mycia paneli laminowanych Classen. 

Czym myć panele laminowane?

Najlepiej do czyszczenia paneli  używać zwilżonego mopa lub ścierki. W żadnym wypadku proszę nie używać mopa parowego, nie wolno też stosować ściereczek z mikrowłókna (tzw. mikrofazy). Ponadto sprawdzonym sposobem jest także mycie paneli wodą z octem (proporcja łyżeczka octu na 0,5 litra ciepłej wody), a także wodą z odrobiną zwykłego płynu do mycia naczyń.

Jak usunąć powstałe wcześniej smugi?

Panele zawsze myjemy w takim kierunku, w jakim zostały położone, żeby nie powstawały smugi. Jeśli na podłodze już powstały smugi, to trzeba cierpliwie, sukcesywnie przecierać je najpierw wilgotną ściereczką, a następnie wycierać do sucha. Smugi po jakimś czasie powinny zniknąć. Radzimy również nie używać płynów, które mogą zbytnio nabłyszczyć podłogę.

Uwaga – nie należy używać płynów nabłyszczających do paneli, jeżeli w domu są psy czy koty. Podłoga staje się dla nich zbyt śliska.

Konsultacja i zdjęcie Classen

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.