Strona główna » Biel i czerń na podłodze – w roli głównej

Biel i czerń na podłodze – w roli głównej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na całym świecie współcześni kreatorzy trendów prześcigają się w tworzeniu nowych, fascynujących stylów. Namawiają do przejęcia kontroli nad tym, co nas otacza. „Eksperymentuj, poznawaj, kreuj, baw się, ucz się, zrozum. Pozwól sobie na swobodę: łącz, przyciągaj, nakładaj, wycinaj”. Punkt wyjścia – natura. Efekt – wariacje na temat wzorów, kolorów, efektów. Również we wnętrzach.

Na zdjęciu obok pogłoga Tarkett Viva Jesion Desing Biały

Projektanci zainteresowali się połączeniami i efektami obecnymi w designie charakterystycznym dla świata mody, motoryzacji, telefonii komórkowej. Dla nich ważne jest to, aby „cały czas mieć oczy szeroko otwarte. Trzeba patrzeć we wszystkich kierunkach”.

Tym razem w roli głównej biel i czerń
Kontrast, perfekcja, elegancja. Magiczne i pełne wdzięku. 
Zawsze modne i pożądane.
Biel – symbol niewinności i doskonałości. Kolor osób szukających własnego spojrzenia na rzeczywistość, perfekcjonistów o dużej dozie pewności siebie.
Czerń – przyciągająca i fascynująca. Wyrazista, głęboka, w starożytności uznawana za symbol kobiecości i macierzyństwa (na Wschodzie kult Bogiń Matek, wyobrażanych w kolorze czarnym), a zgodnie z feng-shui odnosi się do kariery. Na zdjęciach – podłoga Tarkett Epoque Dąb Czarny Szczotkowany

 

 

To zdumiewające jak bardzo można zmienić styl i atmosferę we wnętrzu, zmieniając podłogę drewnianą. Zachować harmonię czy postawić na kontrast? Razem czy osobno? W tym sezonie wszystkie chwyty dozwolone. Nadaj mieszkaniu indywidualny wymiar, nowe znaczenie. Nie bierz wszystkiego zbyt poważnie, stwórz własne interpretacje tego, co uznane zostało za standard.  
Wybierz podłogę, która będzie pasować do Twojego wnętrza.

Idąc dalej, inspiracją dla projektantów była perła. Rodząca się w skorupie małży i ślimaków, w morskich głębinach, to jak twierdzą styliści elegancja, subtelność i wytworność w najczystszej postaci. Zachwyt nad tym harmonijnym pięknem wyrażony został we wzornictwie drewnianej podłogi z perłowym połyskiem.

  Podłogi warstwowe Boen z dekoracyjną listwą

Shimmering Pearl to innowacja firmy Tarkett. Alternatywa wobec neutralności i banalności. Wyrafinowanie i prowokacja, symbol luksusu, który ewoluuje i osiąga nowy wymiar. Zależność między światłem, a powierzchnią podłogi o różnym połysku daje pomieszczeniu zupełnie nowy charakter. Nie tylko optycznie je powiększa, ale stanowi również ekskluzywny dodatek dla wnętrza domu czy mieszkania. I tak jak w przypadku perłowej biżuterii, inne detale pozostają mało istotne. 
Na zdjęciu podłoga Salsa Jesion White Pearl

 

www.tarkett.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.