Strona główna » Na co zwracają uwagę kobiety, gdy kupują okna

Na co zwracają uwagę kobiety, gdy kupują okna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przy zakupie okien muszą być uzgodnione szczegóły techniczne. Tym zajmują się panowie. Panie zaś zastanawiają się nad takimi kwestiami jak kształt profilu, kolor okien czy wybór klamek. To sprawy estetyczne, ale jakże ważne dla dobrego efektu w mieszkaniu.

Okna powinny kolorystycznie pasować zarówno do elewacji, dachu i rynien, jak i do koloru mebli, podłogi, parapetów czy karniszy. kobiety coraz częściej wybierają okna z ukrytymi zawiasami SELECT w różnych odcieniach brązu, jak np. Montana czy Tiama (oferta OknoPlus). Podobnie jest z kształtem profilu, który może być klasyczny lub zaokrąglony, a także kształtem listwy przyszybowej. Mężczyźni rzadko zwracają uwagę na ten element, kobiety natomiast świadomie wybierają listwę prostą, ozdobną lub też zaokrągloną. Co istotne, panie przykładają wagę także do barwy uszczelek i ramek międzyszybowych. Dopytują o interesujące je odcienie – srebro, szarość, beż czy brąz. 
Kolejną kwestią jest wybór klamki okiennej. Do kuchni i łazienki wybierają najczęściej białe lub te wykonane ze stali szlachetnej, do pokoju zaś, w zależności od wystroju pomieszczenia – brązowe lub w kolorze starego złota – mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

zdjęcie Oknoplus

www.oknoplus.pl

  Okna plastikowe — dopasuj okna do stylu wnętrza

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.