Strona główna » Jakie zasłony pasują do stylu boho?
żaluzje w stylu boho

Każdy, kto choć trochę interesuje się stylami wnętrzarskimi, na pewno słyszał o stylu boho. Charakteryzuje się on żywymi, ładnymi kolorami i stawia na elementy dekoracyjne związane z naturą. Istotnym motywem jest przyroda i roślinność. Kolory tworzące styl boho są bliskie człowiekowi i ziemi — od ciepłego brązu, przez odcienie zielenie i niebieskiego, aż po kolor żółty.

Wiele osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie w stylu boho, który pozwala czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Jedno z najczęstszych pytań, które trzeba sobie zadać przy urządzaniu wnętrza boho, to jakie będą do niego pasować zasłony. Boho, jak już wspomnieliśmy, to styl, w którym mocno stawia się na bliskość z naturą, stąd dobrym wyborem są zarówno kolorowe, jak i tkane firany boho, a także naturalne materiały pod postacią żaluzji okiennych z drewna. Przeczytasz o nich na stronie https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane.

Kupujemy żaluzje boho

We wnętrzach mieszkalnych i użytkowych żaluzje drewniane zawsze są dobrym wyborem. Znakomicie chronią przed nadmiernym nasłonecznianiem wnętrza, tworząc zarazem miły dla oka wystrój. Takim żaluzjom nie można również odmówić trwałości i estetyki, połączonej z wygodą użytkowania.

Szczególnie polecane są osobom cierpiącym na alergie. Jakiekolwiek zanieczyszczenia, które mogą się na nich pojawić, np. kurz, można szybko i łatwo usunąć wilgotną szmatką. W odróżnieniu od zasłon tekstylnych dobrze również znoszą kontakt z wilgocią. To ważny argument przemawiający za tym, aby takie żaluzje instalować w kuchni lub łazience.

Jak zamawiać żaluzje drewniane na wymiar?

Z oczywistych powodów trudno kupić gotowe żaluzje w stylu scandi boho. Dziś już nikogo nie dziwi produkcja okien na indywidualny wymiar, w związku z czym także żaluzje w stylu boho muszą być produkowane na zamówienie i wymiar zgodny z wymiarem okna.

  Kuchnia w pokoju - dobry pomysł

Na szczęście coraz więcej firm oferuje taką usługę, dzięki czemu już dziś możesz zdecydować się na najlepsze rozwiązanie dla swojego mieszkania oraz portfela. Na stronie każdej firmy produkującej żaluzje w stylu boho znajduje się instrukcja przygotowania pomiarów.

Stosując się do niej, samodzielnie zmierzysz optymalną szerokość listew żaluzji, tak aby świetnie pasowała do otworu okiennego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/blog/jak-dobrac-zaluzje-drewniane-do-pomieszczenia.

Czy styl boho jest dobry do pokoju dziecięcego?

Jak najbardziej tak. Dzieci, niezależnie od wieku, świetnie się czują w pokojach w stylu boho. Są one pełne kolorów, nastrajają pozytywną energią, a w dodatku pasują do nich inne dekoracje, takie jak łapacze snów czy wzorzyste obrazy lub plakaty. Polecamy ten właśnie styl wszystkim miłośnikom naturalnych kolorów w swoich domach, mieszkaniach i biurach.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.