Strona główna » Rolety do mieszkania – jak wybrać?

Rolety do mieszkania – jak wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
rolety do mieszkania

Każdy producent rolet będzie zachęcał nas do kupna własnego produktu. Jak jednak rozpoznać, które rolety są faktycznie dobrej jakości i czego właściwie od nich oczekujemy? Sprawdź co oferują solidne rolety zewnętrzne, a kiedy lepszym rozwiązaniem będą stylowe żaluzje drewniane.

Dawniej w oknach domów i biur dominowały żaluzje aluminiowe. Ten typ rolet nadal cieszy się sporą popularnością, jednak każdy producent rolet oferuje nierzadko własne, niepowtarzalne modele. Zobacz jakie rodzaje rolet możesz wykorzystać w swoim domu, a także który z nich najlepiej będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Rolety zewnętrzne – efektywny sposób na upał i chłód

Zacznijmy od rolet, które montuje się na zewnątrz budynku. Rolety zewnętrzne występują w dwóch typach: nadtynkowym oraz podtynkowym. Bez względu na sposób montażu, do ich głównych zalet zaliczymy funkcjonalność. Żaden producent rolet wewnętrznych nie zapewni nam tak dobrej izolacji, jak w przypadku modeli zewnętrznych. Konstrukcja złożona z kasety i składających się lameli potrafi niezwykle efektywnie zacienić każde wnętrze. Jeśli zatem szukasz osłon okiennych o dużej efektywności, twoją uwagę powinien zwrócić producent rolet zewnętrznych. Sprawdzone rolety znajdziesz m.in. na stronie www.roletyalu.pl.

Niczym bramy garażowe, zewnętrzne rolety gwarantują również bezpieczeństwo. Trudno podwinąć je od zewnątrz, a ponadto na rynku można znaleźć specjalne modele antywłamaniowe. Podobne rozwiązanie stosuje się w przypadku okien balkonowych. Można wybrać solidne bramy rolowane, dzięki którym zabezpieczysz swoją posiadłość. To praktyka często stosowana przez właścicieli mieszkań parterowych. Zewnętrzne rolety skutecznie ograniczają dostęp promieni słonecznych, dzięki czemu latem łatwiej utrzymać wewnątrz przyjemną temperaturę. Z kolei zimą opuszczone rolety mogą stanowić dodatkową barierę termoizolacyjną.

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Jakie rolety do wnętrza wybrać?

Każdy producent rolet oferuje szeroki wybór osłon okiennych różnego typu. Największy wybór mamy jednak wśród żaluzji. Możemy zdecydować się na tradycyjne modele aluminiowe, żaluzje drewniane w stylu skandynawskim, a może nietypowe żaluzje pionowe? Liczy się również funkcjonalność. Możemy zdecydować się na markizy, które w każdym oknie będą pełnić rolę moskitiery, albo kupić efektowne plisy, które przy okazji są też łatwe w montażu i codziennej obsłudze. Rolety wewnętrzne mają więc różne twarze.

  Malowanie mieszkania zamiast generalnego remontu

Ze względu na atrakcyjną cenę i aspekt praktyczny, częstym wyborem są rolety rzymskie. Tego typu rolety materiałowe łatwo zamontować do okna i szybko można cieszyć się prywatnością we własnym mieszkaniu. Rolety rzymskie są estetyczne, dlatego wybieramy je zazwyczaj do sypialni lub salonu. Z kolei w kuchni czy łazience lepszym rozwiązaniem mogą być żaluzje wewnętrzne z aluminium, które są odporne na wilgoć, a przy tym łatwiej się je czyści. Należy pamiętać, że okno w kuchni narażone jest na warstwy wilgoci oraz tłuszczy, dlatego jeśli wybieramy żaluzje fasadowe, materiał powinien być jak najbardziej odporny.

Dużym zainteresowaniem ze względu na swoją funkcjonalność, cieszą się również rolety dzień/noc. Układ rolety pozwala cieszyć się z ich funkcji zarówno jeśli chcemy tylko zasłonić wnętrze pokoju, ale też jeśli zależy nam na zaciemnieniu pomieszczenia. Rolety dzień/noc dostępne są w różnych wariantach i nietypowych kształtach. Warto poszukać modelu, który będzie optymalnie pasował do naszych okien. Nie można bowiem zapominać o tym, że tylko żaluzje i rolety dobrane do rozmiaru i wyglądu okna będą prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.