Strona główna » Trawertyn i piaskowiec w łazience

Trawertyn i piaskowiec w łazience

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Chcę położyć trawertyn na podłodze i w kabinie prysznicowej w łazience, a piaskowiec na części ścian. Czy to dobry pomysł i jak to zrobić dobrze?

Kupiłem polerowane płytki trawertynowe TRAVERTINE GOLD i chcę je położyć na podłogę i w części prysznicowej. Na pozostałych ścianach wymarzył mi się piaskowiec, który kolorystyką współgrałby z trawertynem.

1. Pierwszy problem jest w tym, że podłoże pod trawertyn to płyta OSB. Jaki klej jest dobry, żeby nie przebarwić delikatnej struktury trawertynu. Podobno najlepszy będzie biały klej do marmuru?
Owszem – pod trawertyn proponuję właśnie biały klej do marmuru.

2. Czy trzeba przygotować płytę OSB w jakiś sposób przed położeniem trawertynu?
Płytę OSB należy najpierw zaimpregnować – gruntem pod klej. W sklepie, gdzie będzie pan kupował klej doradzą również odpowiedni grunt pod niego.

3. Czy trawertyn będzie dobry w kabinie prysznicowej? Jaką hydroizolację najlepiej użyć w kabinie przed położeniem płytek? Jeden z fachowców radzi użyć fugi do basenów. Co wy na to?
Trawertyn zda egzamin w kabinie, ale… Sam kamień trzeba zaimpregnować impregnatem do kamieni wapiennych. Po drugie zanim położy pan kamień na ściany, najlepiej zabezpieczyć je folią w płynie szczegółowe informacje o hydroizolacji Jeśli chodzi o fugi do basenu – jak najbardziej. Takie fugi są bardzo odporne na wilgoć, nie pojawia się na nich grzyb, w domowych warunkach będą długo w doskonałym stanie.

4. A piaskowiec? Wiem, że nasiąkliwość piaskowca nie czyni go najlepszym materiałem do łazienki, ale czy to wyklucza go z użytku w tym miejscu?
Może pan wybrać piaskowiec, ale tak jak w przypadku trawertynu konieczna jest jego impregnacja impregnatem do kamieni wapiennych.
Pomysł na łazienkę, jaki pan przedstawia, jest bardzo dobry. Będzie ona efektowna i zawsze modna 🙂

Kasia Walicka – pracownia Studio Zero tel. 602 306 996 www.studio-zero.pl
zdjęcie Koło

  Dach na Twoim domu - jaki będzie odpowiedni?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.