Strona główna » Gotowanie na ogniu w nowoczesnej odsłonie, czyli kuchenka gazowo-elektryczna

Gotowanie na ogniu w nowoczesnej odsłonie, czyli kuchenka gazowo-elektryczna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
kuchenka

W branży kuchennego AGD od dłuższego czasu obserwujemy prawdziwą rewolucję. Najpierw pojawiły się kuchenki z płytami żeliwnymi podgrzewanymi przez elektryczne grzałki. Nieco później rynek szturmem zaczęły zdobywać płyty indukcyjne. Pomimo tego dla wielu gotowanie na ogniu, które umożliwiają kuchenki gazowe, nadal ma nieodparty urok. Nowoczesna kuchenka gazowo-elektryczna to znacznie więcej niż po prostu palnik. Teraz to narzędzie, które lepiej niż kiedykolwiek pozwoli Ci przygotować ulubioną potrawę.

Kuchenki gazowo-elektryczne – bezpieczne czy nie?

Dla wielu kuchnie gazowo-elektryczne kojarzą się z nieszczelnymi wężami czy zatruciem gazem. Nie musisz się jednak obawiać wycieku gazu ziemnego. Na przestrzeni lat producenci poświęcili wiele czasu i środków, by sprzęt taki, jak kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym stał się naprawdę bezpieczny. Dobrym przykładem takiego podejścia są kuchenki gazowo-elektryczne firmy Amica. Produkty tej firmy zostały wyposażone w specjalny zawór odcinający dopływ gazu w momencie nagłego zgaśnięcia płomienia.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym na deser

Oczywiście kuchenka gazowo-elektryczna to nie tylko zawory, gaz i pokrywy palnika. Wielu potraw nie da się bowiem przygotować w garnku czy na patelni. Jeżeli zamierzasz w swojej kuchni przygotowywać nie tylko proste posiłki, ale także skomplikowane torty, ciasta czy mięsa, to kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym znacząco ułatwią Ci to zadanie. Przykładowe kuchnie gazowe z piekarnikiem elektrycznym znajdziesz na https://www.neo24.pl/duzeagd/kuchniewolnostojace/kuchniegazowoelektryczne.html.

Sprawdź też kuchnie gazowo-elektryczne z termoobiegiem. Dzięki tej technologii koszty używania piekarnika maleją aż o 10%, a same potrawy przygotujesz w niższych temperaturach. Jak działa termoobieg? To rozwiązanie jednocześnie podnosi temperaturę powietrza i wprawia je w ruch, dzięki grzałce pierścieniowej, równomiernie rozprowadzającej je po piekarniku. Alternatywnie używana jest grzałka dolna i górna. Wtedy powietrze jest poruszane za pomocą wentylatora.

  Do czego wykorzystuje się piłę ukośnicę?

Co jeszcze potrafi Twoja nowa kuchenka gazowo elektryczna?

Rozważ, do czego dokładnie potrzebujesz od swojej nowej kuchenki. Producenci przygotowali naprawdę wiele różnych funkcji dostępnych w tych urządzeniach. Potrzebujesz kuchenki, która zmieści się w niewielkim apartamencie albo camperze? Idealne wymiary takiego sprzętu mogą być naprawdę niewielkie. Jednym z lepszych rozwiązań będzie kuchenka o szerokości lub głębokości 60 centymetrów. Nie zajmuje ona wiele miejsca.

Jeśli szukasz produktów pozwalających Ci oszczędzić, weź pod rozwagę kuchenki gazowo-elektryczne o klasie A++ zamiast A+++. Bardziej energooszczędne sprzęty są często znacznie droższe niż te, które posiadają nieco niższą klasę energetyczną. Więc wybranie minimalnie mniej ekologicznego modelu może być znacznie tańsze. Przed zakupem jednak obejrzyj dokładnie etykietę energetyczną, bo ilość energii pobieranej przez urządzenie o niższej klasie energetycznej może być nawet o prawie 50% wyższa. W takiej sytuacji jednorazowa oszczędność zwyczajnie Ci się nie opłaci.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.