Strona główna » Drabiny dla elektryków – jak wybrać bezpieczny i sprawdzony model?

Drabiny dla elektryków – jak wybrać bezpieczny i sprawdzony model?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podczas montażu i napraw sieci oraz instalacji elektrycznych wykonywanych na wysokościach, musimy zachować szczególne środki ostrożności. Dbając o bezpieczeństwo swoje lub pracowników powinniśmy poświęcić należytą uwagę przy zakupie drabiny dla elektryków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą sposobem wykonania, wykorzystanymi do produkcji materiałami, wysokością oraz poziomem stabilności. W gąszczu tak wielu informacji i dostępnych produktów podpowiadamy jak wybrać bezpieczną i niezawodną drabinę.

Na co zwracać uwagę kupując bezpieczną drabinę dla elektryków?

Najistotniejszą sprawą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu drabiny, jest materiał, z jakiego została wykonana. Aby uniknąć prawdopodobieństwa porażenia prądem, uszkodzenia wzroku lub oparzeń, wybierzmy drabinę wykonaną z tworzywa sztucznego, która nie przewodzi prądu. Co więcej, warto, aby stopnie drabiny zrobione były z aluminium, które jest wytrzymałe i odporne na intensywne użytkowanie. Najlepiej, jeśli dodatkowo pokryte są warstwą antypoślizgową, która zapewnia właściwą stabilizację i zmniejszają ryzyko upadku. Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, jest sprawdzenie stabilności podłużnic. Jeśli drabina blokuje się podczas otwierania lub zamykania, nie opiera się pewnie o ziemię, kołysze się lub rozjeżdża, od razu zrezygnujmy z jej zakupu. Nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa podczas pracy na wysokościach.

Normy bezpieczeństwa drabin dla elektryków

Przed zakupem drabiny koniecznie sprawdźmy, czy wybrany produkt spełnia odpowiednie normy i przepisy bezpieczeństwa, a dodatkowo, czy faktycznie został dopuszczony do sprzedaży oraz użytkowania. W szczególności zwróćmy uwagę na obecność normy PN-EN 131 oraz informacje dotyczące korzystania z drabiny według przepisów bezpieczeństwa. Jeśli ich nie znajdziemy, oznacza to, że nie powinniśmy kupować takiego produktu. Warto zaznaczyć, że drabiny dla elektryków marki Krause spełniają normy PN-EN 61478:2002 oraz są bezpiecznym i sprawdzonym produktem.

Wykonując prace o podwyższonym ryzyku, stawiajmy zawsze zdrowie na pierwszym miejscu. Kupujmy produkty, które są wytrzymałe, solidne oraz spełniają odpowiednie normy. Jedynie poprzez rozsądny zakup i zastosowanie odpowiedniego sprzętu, jesteśmy w stanie zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

  Czy suszarka niszczy ubrania?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.