Strona główna » Jak zaaranżować biuro w domu?
praca w domu

Specjaliści jednogłośnie twierdzą, że nasza wydajność zależy bezpośrednio od organizacji miejsca pracy. Trudno spierać się z tym stwierdzeniem. W każdym razie większość z nas musi pracować w domu. Ktoś od czasu do czasu zabiera dokumenty z biura, na którymi musi dłużej posiedzieć. Ale coraz więcej osób wykonuje swoją pracę zawodową zdalnie, czyli w domowym zaciszu. Jako prawdziwy pracownik domowy każdy powinien zwrócić należytą uwagę na organizację miejsca pracy. Biuro domowe to trend coraz częściej spotykany w organizacji pracy.

Jak zaaranżować biuro w domu?

Główną cechą biura w domu jest wygoda przestrzeni roboczej. Ważne jest, aby mieć pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy i gadżety. Szybkość i wydajność pracy będą zależeć od wyposażenia, dlatego należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły: rozmiar, wysokość i położenie biurka i krzesła, oświetlenie i system wentylacji w danym miejscu.

Jakie powinno być biuro domowe, decyduje każdy samodzielnie. Najważniejsze, aby było funkcjonalne, wygodne, efektowne i zawsze ładowało pozytywne emocje, inspirowało nowe pomysły. Dla niektórych idealnym rozwiązaniem byłby lakoniczny skandynawski styl z minimalnym wystrojem i dodatkami, a niektórzy chcieliby zaprojektować miejsce pracy, aby stworzyć kreatywny bałagan, zawieszoną dużą deskę inspiracji i zaaranżowano rzeczy bliskie sercu. Nie ma właściwych opcji, trzeba słuchać siebie i wybrać to, co się lubi.

Najważniejsze elementy wyposażenia biura w domu

stół pod komputer

Najważniejszym elementem każdego domowego biura jest pakiet stół i krzesło, które powinny być dla jak najbardziej wygodne. Trzeba z pełną odpowiedzialnością podchodzić do kwestii wyboru mebli do miejsca pracy, ponieważ będzie spędzać się tu bardzo dużą część swojego czasu. A pożądaną wysokość krzesła można ustalić: musimy odjąć 40 cm od wysokości stołu, (jeśli wzrost jest poniżej średniej) lub 45 cm, (jeśli wzrost jest powyżej średniej). Weźmy przykład. Przy wysokości 150 centymetrów, najbardziej odpowiednią wysokością stołu będzie 69 centymetrów. Ponieważ wzrost jest poniżej średniej, odejmujemy 69 cm-40 cm = 29 cm – to na tej wysokości krzesła zasada kątów prostych zostanie automatycznie spełniona.

Ale wszyscy jesteśmy różni, niektórzy są wyżsi, niektórzy są niżsi, więc lepiej użyć sprawdzonej formuły: wzrost * standardowa wysokość stołu / średnia wysokość osoby. Oto kilka ważnych zaleceń, których należy przestrzegać, planując miejsce pracy, jeśli chce się uniknąć problemów z kręgosłupem lub wzrokiem w przyszłości. Po pierwsze, należy przestrzegać zasady kątów prostych: podczas siedzenia stopy i kolana powinny znajdować się pod kątem 90 stopni względem podłogi, ten sam kąt powinien być również utrzymywany między ciałem a biodrami.

  Limonkowe ściany

Najważniejsze zasady podczas organizowania biura w domu

Najprostszą opcją jest zwykły blat z szufladami po jednej stronie i wiszącymi nad nim półkami. Takie miejsce pracy można umieścić dosłownie w dowolnym kącie, nawet w sypialni, w kuchni lub na korytarzu. W prywatnym domu doskonałym miejscem na domowe biuro może być przestrzeń pod schodami. Ogólnie rzecz biorąc, w małych biurach domowych wiszące blaty są świetne. Ze względu na brak nóg nie zmniejszają wizualnie pomieszczenia, co jest bardzo ważne w przypadku małych przestrzeni. Takie blaty mogą być albo w tym samym kolorze ze ścianami, jakby były ich kontynuacją, lub kontrastować z nimi, wybór zależy od stylu i pożądanego efektu. W końcu można z powodzeniem pracować przy stoliku do kawy, na stole w kuchni, a nawet siedząc na kanapie z laptopem.

praca zdalna a rodzina

Gdzie w domu zorganizować biuro?

  • Minimalistyczne wnętrze. Aby zorganizować miejsce pracy w domu, nie trzeba zajmować osobnego pokoju. Możliwe jest wyposażenie przestrzeni roboczej domu w stylu otwartym, przy użyciu minimum mebli i przestrzeni. Wszystko, czego potrzeba do domowego biura w minimalistycznym stylu, to wygodne biurko, krzesło, komputer i dobre oświetlenie, okno i lampa stołowa. Mały stolik, laptop i wygodne krzesło biurowe są niezbędnymi elementami udanej pracy w domu.
  • Surowe wnętrze biura. Monochromatyczne wnętrze domowego biura sprzyja produktywnej pracy, nic nie odwraca uwagi od zadań i terminów. Główne atrybuty towarzyszące takiemu biuru to lampa stołowa z regulowaną nogą, wygodny stół i naturalne światło.
  • Wystrój domu. W tak zaimprowizowanym biurze domowym można poczuć się jak w pracy i w domu jednocześnie. Całe mieszkanie jest w zasięgu wzroku, w pobliżu są niezbędne materiały do pracy i dużo wolnego miejsca. Takie domowe biuro jest wygodne dla rodziców z małymi dziećmi, bawiące się dzieci będą zawsze pod nadzorem. Miejsce pracy w sypialni jest wygodne dla osób pracujących kilka godzin dziennie. Aby wyposażyć mini-biuro w sypialni, trzeba umieścić tylko mały stolik, laptop i lampę.
  • Biuro w domu dla kobiet to obfitość bieli, wazon ze świeżymi kwiatami, dekoracyjny panel na ścianie i efektowne krzesło biurowe na kółkach to stylowe atrybuty biurowe dla kobiety. Domowe biuro to nie tylko miejsce do pracy, ale także stylowa i przytulna atmosfera. Znajduje się miejsce na modne przedmioty dekoracyjne, zdjęcia rodzinne, efektowną metalową lampę stołową.
  Tapeta a rodzaj pomieszczenia – wybieramy odpowiednie tapety na ścianę

Najważniejsze cechy biura w domu

Nie ma znaczenia, jaki jest rozmiar biura w domu, dziś do sukcesu wystarczy urządzenie mobilne, dobry pomysł i ciężka praca. Jego wygoda i funkcjonalność są znacznie bardziej znaczące, ponieważ to właśnie te cechy określają, jakość i efektywność pracy. Ponadto rodzaj pracy nakłada wymagania na oświetlenie w pomieszczeniu, jego izolację akustyczną, liczbę gniazd elektrycznych itp. I oczywiście miejsca do przechowywania zasługują na szczególną uwagę. Biurko musi również posiadać niezbędną funkcjonalność do pracy. Jeśli na przykład trzeba wykonać prace rysunkowe, blat powinien być duży i mieć niewielkie nachylenie.

Również na biurku lub stole powinny znajdować się małe przegródki do przechowywania przyborów do pisania i różnych innych drobiazgów. Ważnym elementem domowego biura jest wygodny fotel, który jest kluczem do dobrego zdrowia i owocnej pracy. Wskazane jest, aby wybrać krzesło wielofunkcyjne, które można szybko przekształcić. Aby przechowywać dokumenty, książki i foldery, na ścianie powinna być zainstalowana szafka biblioteczna, która może być otwarta, lub ze szklanymi drzwiami wykonanymi w ozdobnej drewnianej ramie.

Jeśli dokumenty są przechowywane w segregatorach, regał można zastąpić półkami. Lampy należy ustawić tak, aby na monitorze i stole nie było cieni, a lampa nie powinna oślepiać oczu. Jeśli będzie ustawiona za plecami spowoduje olśnienie na ekranie, co zakłóci pracę. Przy odpowiednim oświetleniu praca w biurze w domu powinna być przyjemna i efektywna. Domowe biuro to rozwiązanie, które zaspokoi ambicje i zapewni owocną pracę w warunkach komfortu.

Oddzielne biuro w domu

To prawdziwe biuro ze wszystkimi udogodnieniami. Półki i szafki na dokumenty, potrzeba kilku foteli i krzeseł, pary lamp i dużego okna. W takim biurze można nie tylko pracować samodzielnie, ale także zapraszać kolegów do omawiania ważnych zadań. Jest wystarczająco dużo miejsca dla małego zespołu. Przestronne biuro z długim, mocnym biurkiem i funkcjonalną lampą. Wiele okien i piękny widok na miasto zainspirują do aktywnej i produktywnej pracy. W takim pomieszczeniu wszystkie niezbędne dokumenty i rzeczy są zawsze pod ręką, wystarczy dotrzeć do półki lub szuflady. Wielofunkcyjny pulpit z wieloma przegródkami na kosze, szuflady, pudełka z różnymi rzeczami jest niezbędny w domowym biurze.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.