Strona główna » Szafa do przedpokoju – jak wybrać najlepszą?

Szafa do przedpokoju – jak wybrać najlepszą?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
szafa do przedpokoju

Szafa do przedpokoju to mebel do zadań specjalnych. Zwłaszcza wtedy, gdy nasz przedpokój nie jest zbyt imponujących rozmiarów, a chcemy w nim pomieścić (i to w sposób estetyczny) trochę więcej niż „parę rzeczy”. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wybór odpowiedniej szafy niezależnie od wielkości przedpokoju.

Wygoda plus estetyka – takie połączenie powinno definiować sposób, w jaki urządzony jest przedpokój. Dotyczy to także mebli, które powinny się tam znaleźć. Powinny być one funkcjonalne, dobrej jakości (aby posłużyły nam dłuższy czas) i po prostu… ładne oraz w stylu, jaki nam odpowiada. Jakby nie było, przedpokój to trochę taka nasza wizytówka. To pierwsze pomieszczenie, z którym mają do czynienia odwiedzający nas goście i inni ludzie. Niektórzy przecież swoją wizytę rozpoczną i zakończą właśnie na przedpokoju. Jak więc rozlokować w nim różne rzeczy w taki sposób, aby były schowane, a nie zagracały tego często nie za dużego pomieszczenia? Tutaj z pomocą przychodzi właśnie szafa do przedpokoju.

Po co szafa w przedpokoju?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Głównie po to, aby pod ręką mieć wszystkie potrzebne nam do wyjścia z domu rzeczy i żeby jednocześnie były one dyskretnie schowane, a nie zajmowały przypadkowych miejsc. Szafa do przedpokoju ze względu na różne wielkości tego pomieszczenia powinna być więc perfekcyjnie zaprojektowana. Przecież musi często na niewielkiej powierzchni pomieścić buty, płaszcze, kurtki, parasolki, używane zarówno na co dzień, jak i przeznaczone na inne por roku.

Oprócz tego szafa do przedpokoju jest ważnym meblem także ze względów estetycznych. Może też pomóc optycznie powiększyć pomieszczenie. W jaki sposób? Na przykład dzięki zastosowaniu na całym froncie przesuwanych drzwi szafy lustra. Taką powiększającą funkcję pełnią też fronty wykonane ze szkła albo z jasnych połyskujących płyt. Przy małym pomieszczeniu należy natomiast uważać, żeby front szafy do przedpokoju nie miał zbyt wielu graficznych elementów. Może to niepotrzebnie przytłoczyć nie za duże pomieszczenie. Poza tym w małych przedpokojach nie są także wskazane ciemne fronty szaf.

  Fototapeta w kuchni, a może szablon?

Rodzaje szaf do przedpokoju

Modeli tego rodzaju mebli jest naprawdę dużo. Trzeba pamiętać o tym, że szafa do przedpokoju może być cała zakryta, a może też mieć część otwartą, na którą składa się wieszak na odzienie wierzchnie oraz półka na buty. Jeśli chodzi o drzwi, to przedpokojowe szafy mogą mieć je:

  • drzwi przesuwane (najwygodniejsze właśnie w małych pomieszczeniach),
  • drzwi uchylne (rozwiązanie tradycyjne, ale nadal mające wielu zwolenników).

Niewątpliwie dużą popularnością cieszą się szafy do przedpokoju małych rozmiarów. Są one dość płytkie i wąskie, ale jednocześnie funkcjonalne – dlatego, że po prostu bardzo dobrze je zaprojektowano. Minimalistyczne szafy do przedpokoju często kryją w sobie bardzo sprytne rozwiązania, co czyni je meblami bardzo ciekawymi w konstrukcji i niebanalnymi. Takie szafy mogą nas, mimo nie za dużych gabarytów, zaskoczyć na przykład wysuwanym siedziskiem, które kryje w sobie dodatkową szufladę. A to tylko niektóre z rozwiązań.

Więcej takich znajdziemy w sklepie Meblini oferującym wszystkim poszukiwaczom odpowiedniej szafy do przedpokoju wiele mebli skrojonych na różne potrzeby. Szafy przedpokojowe mogą być zarówno samodzielnymi meblami, jak i (w większych pomieszczeniach) stanowić kompozycję większej całości.

Wybór odpowiedniej szafy do przedpokoju jest na pewno wyzwaniem, dlatego warto przejrzeć oferty sprawdzonych sklepów meblowych, które mają strony internetowe ze swoim asortymentem. Takie rozwiązanie pozwoli nam dokonać przemyślanego wyboru, bez zbędnego pośpiechu.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.