Strona główna » Płyta gazowa bez palników

Jeżeli szukacie kuchenki gazowej, ale nie chcecie, by miała palniki, to na rynku są dostępne innowacyjne płyty gazowe bez palników, gwarantująca efektywne gotowanie i niskie rachunki. To dokładnie gaz pod szkłem.

Główną zaletą płyt gazowych jest najtańszy dostępny rodzaj paliwa, na którym pracują.

 • Gaz nie generuje wysokich kosztów utrzymania i daje ten komfort, że gdy w budynku nie ma prądu, nadal możemy przygotować posiłek lub podgrzać wodę.
  Płyta gaz pod szkłem działa na każdy rodzaj gazu – zarówno ten z butli, jak i ziemny.
 • Nowoczesna płyta gazowa firmy SOLGAZ, zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka. Dzieje się tak, ponieważ gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, a

  Nowoczesna płyta kuchenna gaz pod szkłem

  palniki pracują tylko wtedy, kiedy są potrzebne.

 • Jest 25 poziomów mocy do ustawienia na polach grzewczych.
 • Płyty pracują ekonomicznie – niewykorzystane ze spalania gazu ciepło oddawane jest do specjalnie oznaczonych na płycie miejsc, przez co możliwe jest przygotowywanie potraw lub ich podgrzewanie na zupełnie darmowych polach, które nie pobierają gazu.
 • Płyta gaz pod szkłem wygląda jak płyty indukcyjne czy elektryczne – bez wystających rusztów, które trudno doczyścić.

Jak działa taka płyta gazowa pod szkłem?

Pod ceramiką są ukryte katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Palniki kuchenek gaz pod szkłem SOLGAZ pracują cyklicznie, co oznacza, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się wtedy, gdy jest to konieczne.

Polska firma SOLGAZ, producent opatentowanej technologii tak zwanych bezpłomieniowych płyt gazowych, dostarcza do polskich domów nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy chcą korzystać z gazu, a jednak mieć szklane płyty kuchenne.

  Drewno, metal, a może plastik – jakie meble ogrodowe wybrać?

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Filip

Ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają w domu gaz, jednak nie chcą mieć tradycyjnej płyty z palnikami. Dla mnie strzał w 10.

odpowiedz
Tom

Wszystko fajnie, tylko ciekaw jestem jaka cena

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.