Strona główna » Kuchnia w wyspą

Modne i funkcjonalne wyspy kuchenne są polecanie w sytuacji, gdy kuchnia jest połączona w pokojem dziennym lub, jako oddzielne pomieszczenie, jest duża. By wyspa zdała egzamin musi stać w takim miejscu, żeby wygodnie podejść do niej z każdej strony.

Wyspa jest najczęściej wykorzystana jako dodatkowy blat do pracy, jako miejsce, gdzie montujemy zlewowmywak lub płytę do gotowania.

Najproszym pomysłem jest wyspa jako dodatkowy blat. Nie trzeba doprowadzać do niej żadnych instalacji – ani prądu, ani wody. Mieści się w niej wtedy wiele szuflad, szafek, schowków. Blat zaś służy zarówno do pracy, jak i do tego, by przysiąść przy nim i zjeść śniadanie czy wypić kawę. Wysokie stołki, zwane hokerami są dobrym uzupełniem kuchennej wyspy.
Jeśli chcemy na wyspie gotować czy zmywać, a może jedno i drugie, to trzeba pod podłogą doprowadzić wodę i instalację elektryczną. Dlatego taką decyzję trzeba podjąć na etapie budowy domu czy wykańczania mieszkania w stanie surowym. Potem budowa wyspa będzie się wiązać z poważnym remontem.

Poniżej przykłady kuchni z wyspami pełniącymi różne funkcje

Materiał pochodzi z

  Kolorowa kuchnia - wystarczą dodatki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.