Strona główna » Jak dobrać kolor ścian – gotowe propozycje

Jak dobrać kolor ścian – gotowe propozycje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wszyscy, którzy kochają nowoczesne przestrzenie, idealne połączenia odnajdą w trendzie Czysta forma (zdjęcie poniżej). To styl podkreślający piękno detalu. Biało-szare przestrzenie przełamane mocnymi akcentami indygo i błękitu, wyciszają i inspirują. Dominują tu proste formy, a wszystkie niepotrzebne elementy pozostają ukryte, by móc wyeksponować najbardziej designerskie obiekty.

czysta forma

Barok w nowoczesnym wydaniu – gotowe propozycje

Barok cyfrowy (zdjęcie poniżej) to styl łączący elementy glamour z nowoczesnymi sprzętami XXI wieku. Tradycyjne formy oraz metaliczne perłowe powierzchnie z połyskiem łączą się tu z mocnymi i intensywnymi barwami. W tym trendzie liczy się mocna osobowość, obdarzona równocześnie odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Inspiracje czerpane z prawdziwie paryskiego wnętrza w towarzystwie przedmiotów prosto z pchlego targu, pozwalają na tworzenie niezwykłych i fascynujących przestrzeni.

 

 

W kolorach natury

Efektem powiązania komfortu z naturalnymi, przyjaznymi środowisku materiałami, jest trend Natura komfortu (zdjęcie poniżej). Stonowane kolory drewna, kolory ziemi stwarzają wrażenie pełnej ciepła prostoty, spokoju i bezpieczeństwa.

 

 

W stylu retro

Każdy, kto tęskni za charakterystycznym klimatem drugiej połowy ubiegłego stulecia, w Retromanii (zdjęcie poniżej) odnajdzie coś dla siebie. Ten trend, pozwala łączyć wyszperane na rodzinnych strychach sprzęty z czasów PRL-u ze współczesnymi meblami. Towarzyszą im mocne kolory – matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrze w tym klimacie jest pełne kontrastów, świeże i zaskakujące. Na świecie styl ten zyskał nawet specyficzną nazwę midcentury modern.

 

Gotowe propozycje – kolory landrynkowe

Techno landrynki (zdjęcie poniżej) to trend, który ujawnia świetlistość i intensywność barw poprzez zdecydowane kontrasty: zielono-pomarańczowe, czerwono-niebieskie, różowo-pomarańczowe. Bardzo ważne jest tu sąsiedztwo śnieżnej bieli. W takim pomieszczeniu mile widziane są: plastik, światło LED albo proste lakierowane meble w intensywnych, kontrastujących barwach. 

  Przygotowanie ścian do malowania

 

Zdjęcia Śnieżka

 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.