Strona główna » Panele ścienne 3D

Na rynku od niedawna pojawił się nowy rodzaj wykończenia ścian – miękkie panele ścienne firmy Fluffo, czyli Fabryki Miękkich Ścian. Świetne wrażenia wizualne, odważny design, intensywne kolory i mocno zaznaczony efekt 3D.

Z czego są wykonane panele ścienne 3D?

Panele ścienne są miękkie i miłe w dotyku. Można nawet zagłębić w nich dłoń. Wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej pokrytej strukturą, która w dotyku przypomina aksamit. Poza tym panele ścienne 3D Fluffo mają bardzo dobre właściwości wygłuszające. Wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku (0,85) sprawia, że już jedna ściana pokryta panelami Fluffo potrafi zmienić akustykę pomieszczenia. Takie pomieszczenie staje się wytłumione, milsze i przytulniejsze. To dobry pomysł na izolację dźwiękową ściany, która sąsiaduje np. z kuchnią czy łazienką, w których często jest dość głośno.

Kamień na ścianę

Ten innowacyjny produkt został wymyślony i zaprojektowany przez polskiego producenta, produkowany jest w Warszawie. Fluffo budzi ogromne zainteresowanie na rynku wnętrzarskim i to nie tylko w kraju, ale i za granicą. W lutym 2014 roku jego wzornictwo zostało wyróżnione nominacją do Top Design Award 2014.

Obecnie w ofercie Fluffo jest 18 wzorów w 30 kolorach. Ceny: od 290 do 400 zł za metr kwadratowy. Montaż i czyszczenie paneli 3D jest łatwe i szybkie.

Montaż paneli 3D

Panele przyklejamy do ściany za pomocą elastycznego kleju montażowego o dużej przyczepności początkowej. Ponieważ panele Fluffo są bardzo lekkie, nie ma niebezpieczeństwa, że podczas montażu odkleją się czy odpadną od ściany. Cienką warstwę kleju nanosimy na obrys panelu, przykładamy go do ściany i dociskamy. Po przyklejeniu sąsiednich paneli poprawiamy ich spasowanie. Gotowe.

Panele Fluffo można dowolnie docinać do pożądanego wymiaru. Krawędź cięcia odsłoni strukturę białego podłoża, dlatego docinamy panele tylko wtedy, gdy płaszczyzna cięcia nie będzie widoczna: np. zostanie dosunięta do sufitu lub prostopadłej ściany.

  Sposób na szybkie zmiany w mieszkaniu

Zdjęcia www.fluffo.pl

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

A

super!!

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.