Sposób na szybkie zmiany w mieszkaniu

Jak szybko zmienić wystrój mieszkania, jak je szybko udekorować? Mamy kilka sposobów na szybkie zmiany w mieszkaniu.

Agata Gotowicka, projektantka wnętrz, a jednocześnie stylistka Westwing Home&Living Polska ma kilka wypróbowanych rad:

1. Baw się kolorami. To najłatwiejszy sposób na spektakularną zmianę. Najbezpieczniej ograniczyć się do dwóch-trzech kolorów. Na wiosnę polecam błękit, zieleń i żółty. Zamiast czasochłonnego i kosztownego malowania ścian, proponuję sięgnąć po tkaniny dekoracyjne. Rozłóż nowe poduszki na sofie, zmień zasłony na jasne i pastelowe. Dobrą opcją jest też obszycie jednym kawałkiem materiału wszystkich siedzisk w pokoju lub przykryć nim zniszczony, ale ulubiony fotel. Na zdjęciu obok kolekcja Dekoria Garden.

2. Dodaj dekoracje ścienne: obrazy, grafiki, plakaty lub tańsze, ale bardzo efektowne naklejki. Do łask wróciły też fototapety (z motywami florystycznymi, miejskimi, pop-artowymi, animacjami z bajek, postaciami z filmów). Coraz częściej używa się je w kuchniach. Polecam nakleić je na zniszczone drzwi albo fronty mebli. To bardzo modne!

3. Wypróbuj naklejki i maty magnetyczne. Wykorzystuje się je na lodówkę lub zmywarkę. Taka metamorfoza starych sprzętów AGD spowoduje, że kuchnia nabierze nowego oblicza.

4. W pokoju dziecka proponuję pokryć fragment ściany najpierw farbą magnetyczną, a następnie tablicową (tzw. blackboard paint). Dziecko może po niej malować, rysować, przyczepiać zdjęcia, pocztówki lub swoje obrazki.

Konsultacja Westwing Home and Living  Polska www.westwing.pl

zdjęcia East News, Dekoria.pl, oklejgo.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.