Strona główna » Kamień na ścianie – szybko, tanio

Kamień na ścianie – szybko, tanio

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mijają mody, zmieniają się kanony architektoniczne, a kamień wciąż jest na topie. Od lat zachwyca swoją elegancją i prostotą. Ogrodzenie, fasada, wnętrze – można go stosować niemal wszędzie. Ale pokutuje przekonanie, że kamień jest drogi, a układanie go żmudne i uciążliwe. Ile jest w tym prawdy? Czy rzeczywiście nie możemy pozwolić sobie na kamienne dekoracje na ścianie?

Nie każdy może pozwolić sobie na kamień naturalny, a i jego układanie nie jest łatwe i wymaga fachowości oraz precyzji. Ale jest tańsze rozwiązanie – płytki kamieniopodobne, które oferuje m.in. firma Stegu oferująca betonowe i gipsowe okładziny ścienne.

Efekt kamienia na ścianie

Płytki Stegu wiernie odwzorowują m.in. włoski wapień łupany, piaskowiec i wiele innych rodzajów kamienia. Autentyczny wygląd płytek kamieniopodobnych to zasługa naturalnych kruszyw i barwników oraz wymagającego procesu ręcznej obróbki. Każda płytka  Stegu składa się z wielu, wymieszanych ze sobą, ceglanych lub kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności. Dodatkową korzyścią ze stosowania paneli Stegu jest ochrona ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, co stanowi ważny atut w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy restauracje.

Prosty montaż płytek kamiennych

 Każdy panel Stegu składa się z kilku „kawałków kamienia” dzięki czemu montaż jest szybszy i mniej uciążliwy (nie trzeba mozolnie dopasowywać do siebie poszczególnych elementów). Po zagruntowaniu oczyszczonej ściany i pozostawieniu jej na 24 godziny można przejść do układania płytek.
Jak to zrobić?  Wystarczy nanieść na płytki cienką warstwę odpowiedniego kleju (ELASTIK/MULTIELASTIK/GIPSOLEP) i ułożyć je na ścianie. Montaż płytek jest prosty, a dodatkowo został krok po kroku zaprezentowany na specjalnie przygotowanej przez Stegu stronie Fachowiec TV. Po dwóch tygodniach od montażu należy zaimpregnować ścianę  impregnatem chroniącym kolor (ŻYWY KOLOR DO KAMIENIA) i standardowego spryskiwacza.

  Jak naklejać naklejki ścienne? Gotowa instrukcja krok po kroku.

Ceny produktów:

Alaska – ok. 60 zł za opakowanie (o,67 m2)
Nepal – ok. 65 zł za opakowanie (0,8m2)
Venezia – ok. 55 zł za opakowanie (0,5m2)

 

Zdjęcia Stegu

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.