Strona główna » Jak powiększyć kuchnię w małym mieszkaniu
zmywarka do zabudowy zelmer do małej kuchni

[subtitle]Stan obecny[/subtitle]

Bez tytułu

Jesteśmy czteroosobową rodziną (dwoje dorosłych i dwoje dzieci: chłopiec 10 lat, dziewczynka 8 lat). Mamy dwa pokoje z kuchnią (w przyszłości trzy). W najbliższym czasie chcielibyśmy przeprowadzić gruntowny remont, jednak niefunkcjonalny układ (mieszkanie w amfiladzie) utrudnia nam podjęcie jakichkolwiek decyzji. Do naszego pokoju wchodzi się przez kuchnię, a stąd do pokoju dzieci. Zastanawialiśmy się nad częściowym wyburzeniem ściany pomiędzy kuchnią a pokojem, tak aby powiększyć aneks kuchenny. Naszym problemem jest również brak miejsca do pracy (jesteśmy nauczycielami).

[subtitle]Projekt architekta[/subtitle]

projekt_qudrat

[textmarker color=”AD5BC2″ type=”background color”]Moja propozycja jest nastepująca:[/textmarker]

1. Przesunęłam i powiększyłam przejście pomiędzy kuchnią a pokojem rodziców. W ten sposób jest więcej miejsca na zabudowę kuchenną oraz wygospodarowałam przestrzeń na stół jadalniany (przy którym również można pracować). Nad stołem sugeruję powiesić ozdobną lampę dekoracyjną. Na scianie obok stołu można zawiesić asymetrycznie półki na ksiązki.

2. Pokój dzienny a zarazem sypialnia rodziców stał się otwartą przestrzenią. Na ścianie naprzeciwko kanapa (rozkładana) wisi płaski telewizor. Pod telewizorem możemy postawić długą szafkę rtv – przyda się na drobiazgi, ale i jako szafka nocna po rozłożeniu kanapy na noc.

3. Obok kanapy znalazło się miejsce na małe proste biurko do pracy oraz niewielką szafę garderobianą.

4. W pokoju dzieci są dwie większe szafy oraz dwa łóżka i połączone biurka wydzielające strefę pracy dzieci. Nad biurkami można zawiesić półki, aby znalazło się miejsce na książki i zeszyty.

5. Trzeci pokój, który otrzymają Państwo w przyszłości sugeruję przerobić na sypialnię z jednym wejściem bezpośrednio z korytarza. Zmieści się tam szafa garderobiana, łóżko z szafkami nocnymi oraz biurko do pracy. Wtedy też można istniejące miejsce pracy przenieść do sypalni, a w salonie w miejscu biurka wstawić wysoką szafkę na szkło, komodę lub designerski regał na książki, bo pewnie jako nauczyciele mają Państwo sporo fachowej literatury.

  Styl minimalistyczny w twojej łazience – kilka porad przed aranżacją

Projekt i porada Marina Suchorska www.quadrat.pl

Może Cię zainteresować: