Strona główna » Styl minimalistyczny w twojej łazience – kilka porad przed aranżacją

Styl minimalistyczny w twojej łazience – kilka porad przed aranżacją

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
łazienka w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny jest od kilku lat niezmiennie popularny. Do tej pory nie wyczerpał jeszcze całego swojego potencjału, a nawet – jest eksplorowany na coraz to nowy sposób. W ostatnim czasie coraz chętniej wybieramy nie tylko aranżacje minimalistyczne dedykowane do salonów, kuchni lub sypialni, lecz także do łazienki. Wbrew pozorom, styl minimalistyczny ma olbrzymie możliwości w zakresie aranżacji tego pomieszczenia. Poniżej podpowiemy – po jakie urządzenia i meble sięgnąć, jeśli pragniesz, by twoja łazienka prezentowała się atrakcyjnie i praktycznie.

Minimalizm – dla piękna i harmonii twojego wnętrza.

Dlaczego styl minimalistyczny jest tak popularny? Powodów można wskazać wiele. Przede wszystkim – jest to styl dedykowany dla osób, które cenią sobie funkcjonalność pomieszczeń. Również osoby zainteresowane wizualną stroną aranżacji sięgają po rozwiązania zaliczane do stylu minimalistycznego. Wbrew jednak pozorom – przygotowanie łazienki, która będzie wykończona w stylu minimalistycznym, a nie jedynie „skromnie urządzona” nie jest zupełnie łatwe.

Po jakie rozwiązanie należy sięgać przede wszystkim? Zacznijmy od kolorów – bowiem od nich rozpoczyna się niemal każdy estetyczny minimalizm. Wart ograniczyć się do barw najczęściej stosowanych w pomieszczeniach, a zwłaszcza do ich stonowanych odcieni. Szary, biel, grafit, metaliczny – to barwy chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach minimalistycznych. Niekiedy też uzupełnia się je o jeden wybrany, intensywny kolor.

Przykładowo – w pomieszczeniu wykończonym w barwach biało-grafitowych można wybrać jaskrawożółty blat pod umywalkę lub przeciągnąć przez wszystkie ściany jedną, poziomą linią o takiej barwie. Gwarantujemy, że uzyskany efekt będzie nie tylko minimalistyczny, ale również bardzo ekspresyjny.

Kształty mebli, urządzeń sanitarnych – i nie tylko.

Niezwykle ważną sprawą są kształty wszystkich urządzeń i mebli, które znajdą się w naszej minimalistycznej łazience. Warto wybierać zwłaszcza te o prostych bryłach, o regularnych kształtach lub płaskich powierzchniach. Warto unikać ornamentów dekoracyjnych, a zamiast nich – postawić na wysokiej klasy materiały.

  Kuchnia w stylu rustykalnym

Przykładowo – kamienna umywalka prezentuje się niezwykle imponująco, masywnie i atrakcyjnie, pomimo braku istotnych elementów dekoracyjnych. Sama jej bryła, łącząca brutalizm kamienia oraz prostotę stylu minimalistycznego, jest wystarczającą ozdobą.

Polecamy również sięgać po urządzenia sanitarne pozbawione rozbudowanych frontów lub obudowy. Wanna powinna być wykonana z jednej bryły akrylu, a jedyną ozdobą może być linia jej krawędzi. Bravat łazienka – to seria minimalistycznych urządzeń sanitarnych dedykowanych właśnie do nowoczesnych aranżacji, wśród których znajdziesz rozwiązania estetyczne i praktyczne.

W przypadku mebli – polecamy wybierać te, których fronty pozbawione są zdobień oraz odstających elementów. Najlepszym wyborem będą meble bez rączek lub uchwytów, a zamiast tego otwierane za pomocą nacisku. Warto także poukrywać we wnętrzach półek i szuflach wszystkie elementy dodatkowe – listwy z gniazdkami, urządzenia sanitarne i przybory.

W przypadku umywalki – polecamy rozwiązanie idealne do wnętrz minimalistycznych, jakim jest umywalka podblatowa. Umywalki takie są pozbawione krawędzi dzięki ich „zanurzeniu” w blacie. Nie rzucają się w oczy, lecz stanowią uniwersalny element wykończeniowy, który podkreśli harmonię twojej aranżacji oraz schludność łazienki.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Ula

Generalnie styl minimalistyczny to wszędzie się sprawdza. W łazience też zwłaszcza jak jest mała i ciasna.

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.