Strona główna » Szafa narożna do sypialni. Jaką wybrać?
szafa w sypialni

Nie ma bardziej pojemnego mebla do małej sypialni jak narożna szafa. Świetnie sprawdza się tam, gdzie trzeba zaoszczędzić troszeczkę przestrzeni. Warto więc wiedzieć jaki model wybrać, aby zyskać na wygodnej i praktycznej sypialni. Klasyczne szafy to zazwyczaj jednolite prostokątne bryły, które ciężko jest zaadoptować do małego pomieszczenia. Z tego względu bardzo często decydujemy się na zakup szafy narożnej. Taki model powinien wyglądać nowocześnie, pasować do wystroju pomieszczenia i być przede wszystkim niezwykle praktycznym.

Najbardziej popularne szafy narożne

Decydując się na zakup szafy narożnej warto pamiętać, że są to meble które stawiamy w rogu pomieszczenia, na styku dwóch ścian. Jest to doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy posiadamy niewiele miejsca w pokoju. Szafa narożna wówczas posiada ścięte boki, aby uchronić domowników przed niezamierzonymi uderzeniami. Z tego względu takie modele idealnie nadają się także do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego. Wybór szaf narożnych jest bardzo duży. Do pokoju młodzieżowego można wybrać modele z kolekcji Amazon czy też Laser czyli o kolorowych frontach i nowoczesnych uchwytach. Natomiast do sypialni warto postawić na modele bardziej stonowane takie jak w kolekcji Shetland czy też Novi.

szafa do sypialni

Drzwi i fronty do szafy narożnej

Znając dokładny rozmiar szafy narożnej jaką mamy zamiar kupić i mamy zaplanowane już jej ułożenie w pokoju musimy również zwrócić uwagę na rodzaj drzwi jakie będzie posiadać. Jednymi z najbardziej praktycznych drzwi są oczywiście przesuwne. Zabierają zdecydowanie mniej miejsca w przeciwieństwie do drzwi uchylnych. Można również zakupić szafę narożną z drzwiami składanymi. Jest to połączenie drzwi uchylnych z przesuwnymi. Cały mechanizm polega na złamaniu skrzydła drzwi dzięki czemu drzwi wystają poza szafę jedynie w połowie swojej długości. Takie rozwiązanie umożliwia otworzenie wszystkich skrzydeł szafy jednocześnie, co niestety jest niewykonalne przy drzwiach przesuwnych. Natomiast drzwi uchylne, czyli klasyczne są najbardziej stabilne, ponieważ nie wypadają ze swojego toru.

  Design w sypialni, czyli ładna pościel

Wybierając natomiast fronty mamy do dyspozycji szereg możliwości począwszy od lakierowanych poprzez laminowane, a skończywszy na fornirowanych. Różnorodna kolorystyka jak również i wzornictwo umożliwiają dopasowanie szafy narożnej do sypialni aranżowanej w dowolnym stylu. Mnogość rodzajów frontów oraz sposobów otwierania drzwi sprawiają, że każdy z łatwością zakupi swoją idealną szafę narożną!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.