Strona główna » Urządzamy pokój dzienny 17 metrów kwadratowych

Urządzamy pokój dzienny – niestety mały, bo ma tylko 17 metrów. Jak rozmieścić meble, czy zdecydować się na narożnik i ławę, czy może na sofę i stolik mały?. Czy zmieszczą się gdzieś stół i krzesła?

Do salonu proponuję narożnik, przede wszystkim dlatego, że jest wygodniejszy i wygląda dużo ciekawiej🙂 Jednolity kolor obicia fajnie urozmaicą kolorowe poduszki. Telewizor proponuję powiesić na ścianie, ale wstawić również szafkę rtv pod nim, co nada lekkości i nowoczesności salonowi.

Na jakiej wysokości powinien być telewizor

Nad stołem jadalnianym proponuję zwiesić ozdobną lampę lub jeśli nie chce Pani przerabiać elektryki dostawić ciekawą lampę stojącą, dużą i wygiętą po łuku – taka lampa da oświetlenie jak lampa wisząca. W rogu pokoju dobrze byłoby ustawić rośliny, najlepiej w wysokich, smukłych donicach. Na ścianie przy drzwiach można postawić regalik lub powiesić ciekawe półki na książki – ożywią nieco ścianę.
Jeżeli w salonie nikt nie będzie spał to proponuję nie robić drzwi tylko wykończyć na gładko otwór wejściowy. W oknach powinny znaleźć się ciekawe zasłony. Tak urządzony salon będzie nie tylko cieszył oko, ale również będzie praktyczny.

Plan pustego pokoju

 

salon4

Propozycja projektanta

planKonsultacja i projekty wnętrz Marina Suchorska

  Jak sprytnie urządzić mały pokój

Może Cię zainteresować: