Strona główna » Szafa w roli głównej

Szafa w roli głównej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Gdzie postawić szafę? W przedpokoju czy sypialni? A może w pokoju dziennym? Każde miejsce jest dobre, pod warunkiem, że szafa będzie dopasowana do wystroju wnętrza i potrzeb użytkowników.

Od kilku lat architekci planujący układ funkcjonalny w domach i mieszkaniach z góry zakładają, że mieszkańcy będą potrzebowali miejsca na dużą szafę i dlatego często spotykane są specjalne wnęki, z takim właśnie przeznaczeniem. W starszym budownictwie szafa zazwyczaj jest meblem wolno stojącym, co nie znaczy, że mniej efektownym czy pojemnym.
Pierwsze wrażenie
Front, czyli zewnętrzne wykończenie drzwi, decyduje o wrażeniu estetycznym jakie robi cała szafa. Dlatego coraz częściej producenci mebli dają Klientom możliwość indywidualnego kształtowania wyglądu frontów. Tak jest np. w przypadku firmy Meble WAJNERT, która niedawno wprowadziła do oferty system szaf z drzwiami przesuwnymi DEKO.
Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem w tym systemie jest wybór frontu w całości wykonanego z wysokiej jakości płyty laminowanej w jednym z trzech podstawowych kolorów: buk twardzielowy, kasztan klasyczny i wenge ciemne. Taki front łatwo dopasować do innych elementów mebli systemowych jak komody, witryny czy łóżka, wykonanych z płyty w tym samym kolorze (np. GOLDEN, SELENE, SUNSET).
Płytę laminowaną można też połączyć z lustrem. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach i tam, gdzie samemu chce się przejrzeć przed wyjściem. Szczególnie efektownie wygląda połączenie lustra z płytą na wysoki połysk w białym, czarnym lub czerwonym kolorze.
Ponieważ każdy front składa się z czterech prostokątnych elementów, możliwe jest też połączenie płyt w dwóch rożnych kolorach, co również daje ciekawe efekty.
Ważne, by do indywidualnie skomponowanego frontu odpowiednio dopasować korpus, dostępny w trzech podstawowych kolorach.
Wielki format

To, że szafa im większa tym lepsza, może potwierdzić każda kobieta. Dlatego firma Meble WAJNERT projektując szafy z drzwiami przesuwnymi DEKO zdecydowała się na naprawdę duże gabaryty. Wysokość 240 cm – to jedna z największych dostępnych na rynku. Głębokość szafy wynosi 63 cm, a szerokość można dopasować do własnych potrzeb i możliwości, wybierając między 200 cm, 230 cm, a 250 cm. Jeśli tylko wielkość pomieszczenia nam na to pozwala warto wybrać największy format szafy. Dodatkowe akcesoria oferowane jako opcjonalne wyposażenie pozwolą w niej przechowywać nie tylko ubrania i buty, ale także taki sprzęt jak odkurzacz.
Liczy się wnętrze
W standardzie na wyposażeniu każdej szafy DEKO są trzy półki i cztery drążki ubraniowe. To jednak dopiero baza do dalszej konfiguracji. Dodatkowo można zamówić 11 różnych elementów w tym np. pojemne szuflady lub praktyczne metalowe kosze. Jako opcja dostępny jest też metalowy stelaż na obuwie, który przyda się szczególnie jeśli szafa będzie stała na przedpokoju. W takim układzie sprawdzi się także, wspomniany wcześniej, wieszak na rurę odkurzacza. Jeśli natomiast szafa ma pełnić rolę garderoby, to jako dodatkowe wyposażenie warto wybrać wieszak na spodnie i dodatkowe półki.
Praktycznym rozwiązaniem jest montaż oświetlenia ułatwiającego znalezienie poszukiwanych w szafie przedmiotów. Komfort użytkowania szafy z drzwiami przesuwnymi, szczególnie o dużych rozmiarach, podniesie dodatkowo dostępny opcjonalnie samodomykacz. 
     
Więcej na temat szaf znaleźć można w najnowszym katalogu firmy Meble WAJNERT lub na stronie www.wajnert.pl

  Czarno-białe meble do pokoju

UWAGA – Meble WAJNERT proponuja konkurs – uDEKOruj swoja szafę – do wygrania szafa Twoich marzeń

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.