Strona główna » Suszarka na pranie idealna do Twojego domu

Suszarka na pranie idealna do Twojego domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Dobra suszarka na pranie

Dobra suszarka na pranie jest niezauważalna, gdy dobrze się sprawdza, za to jej brak odczuwa się boleśnie. Dotyczy to wszytkach nas, bo czy mamy duży ogród, w którym możemy wieszać pranie, lub czy posiadamy suszarkę elektryczną – przychodzą deszczowe miesiące, a brak prądu może zaskoczyć każdego. Dlatego kluczowym okazuje się posiadanie odpowiedniej pomocy w postaci plastikowe bądź metalowej suszarki do prania, zwłaszcza, gdy mieszkamy w mniejszych domach i mieszkaniach. To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, a w tym artykule dowiesz się, na co dokładnie warto zwrócić uwagę przy zakupie idealnej suszarki na pranie.

Twoje potrzeby

Jak wiadomo, przedmioty użytku domowego muszą służyć tobie. Dlatego warto określić na samym początku, czego tak naprawdę potrzebujesz i co sprawdzi się w twojej przestrzeni. Czy posiadasz wolny pokój, w którym bez trudu można wywiesić pranie, czy masz do dyspozycji balkon, czy może jedynie łazienka będzie nadawać się do tego celu? To, jakim metrażem dysponujesz, ma ogromny wpływ na to, jak dana suszarka będzie spełniać swoją rolę.

Znaczenie ma również wielkość twojej rodziny, a co za tym idzie, wielkość samego prania. Małe suszarki w łazience mogą okazać się niewystarczające w zaspokojeniu twoich potrzeb.

Suszarka stojąca

W przypadku, gdy posiadasz więcej miejsca w swoim domu, tak, że bez problemu możesz zagospodarować jeden pokój na suszarnię i nie będzie przeszkadzać to domownikom, idealnie sprawdzi się u ciebie suszarka stojąca. Dostępna w kilku rozmiarach, posiada dwa lub cztery skrzydła, także z łatwością znajdziesz model, który będzie idealny dla twojej rodziny. Jej dużym plusem jest to, że można ustawić ją praktycznie wszędzie tam, gdzie jest to wygodne. Złożona jest lekka i łatwa do przeniesienia, także bez problemu możesz ją schować, gdy pranie się już wysuszy.

  Podłoga 3D w domu – wady i zalety. Czy warto?

To rozwiązanie ma też plusy w postaci tego, że suszenie prania nie jest uzależnione od pogody, a także, nie musimy przejmować się wiszącymi ubraniami w łazience, gdzie często się je suszy. Suszarka stojąca zapewnia nam ten komfort, że pozwala na suszenie ubrań w takim miejscu, że nie przeszkadza to domownikom w codziennych czynnościach.

Suszarka rozkładana na pranie

Źródło: DAJAR, Suszarka na pranie Laura

Do łazienki

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na suszarkę stojącą, dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju suszarki, które możemy zainstalować w łazience. Są to takie modele, jak suszarki wiszące, inaczej zwane sufitowymi, które pozwalają suszyć ubrania zwisające z sufitu. Suszarki ścienne montuje się na ścianie i w ten sposób ubrania suszą się pionowo, nie zajmując wiele miejsca. Dostępne są także suszarki nawannowe czy grzejnikowe. Rozwiązania te nie są idealne, jednak w przypadku, gdy dysponujemy ograniczonym metrażem, spełniają swoje zadanie.

Rozkładana suszarka do prania

Źródło; DAJAR, Suszarka do bielizny Lena

Na co zwrócić uwagę?

Wybierajmy produkty z dobrych materiałów, które będą wytrzymałe i trwałe. Suszarki stojące powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, a także powinny posiadać gumowe nakładki, które zapobiegają przemieszczaniu się suszarki, a także zarysowaniom na podłodze.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.