Strona główna » Jak w prosty sposób zmienić wystrój sypialni?
jak zmienic wystrój sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, które z racji swej funkcji, powinno mieć ciepły, przytulny klimat. Wbrew pozorom osiągnięcie takiego efektu wcale nie jest trudne. Wystarczą odpowiednie dodatki dekoracyjne, aby w sypialni zapanował nastrój i klimat. Ważną rolę odgrywają wszelkiego typu tekstylia. Przykładem są m.in.: narzuta na łóżko, dywanik oraz zasłony.

Narzuta na łóżko – podkreśl przytulność sypialni

Narzuta na łóżko to idealny element, który pomoże w podkreśleniu przytulności wnętrza. Producenci oferują różnorodne modele, które różnią się między sobą przede wszystkim wzorem oraz kolorem. Barwę i styl materiału warto dopasować do pozostałych elementów wystroju wnętrza – tak, by stworzyć spójną całość aranżacyjną.

Narzuta na łóżko powinna być nieco większa niż samo łóżko. Wówczas dobrze chroni pościel przed ewentualnym zabrudzeniem oraz estetyczniej się prezentuje. Dobrze jest zdecydować się na model, który jest wykonany z materiału odpornego na zabrudzenia oraz łatwego w utrzymaniu czystości. Narzuta na łóżko może również występować w formie pledu. Dzięki temu będzie ją można wykorzystać do otulenia się w chłodne jesienne i zimowe wieczory.

Aranżacja sypialni

Dywanik do sypialni – by uchronić stopy przed chłodem

Wiele osób nie lubi opuszczać stóp z łóżka na zimną podłogę. Dlatego też ciekawym elementem, który może zostać wykorzystany w aranżacji sypialni, jest dywanik. Nie trzeba decydować się na duży dywan pokrywający całą podłogę. Wystarczy niewielki model, który znajdzie się przy samym łóżku. Umożliwi to wygodne włożenie kapci bez obaw o zmarznięte stopy.

Dywanik w sypialni warto dopasować kolorystycznie do wystroju wnętrza oraz innych akcesoriów w pomieszczeniu. Dzięki temu stworzymy spójną koncepcję, a poszczególne elementy będą się uzupełniały.

  Kuchnia biało-czarna

Zasłony – obowiązkowy element każdej sypialni

Zasłony to element wystroju wnętrza, który powinien znaleźć się w każdej sypialni. Ich funkcją jest nie tylko podwyższanie walorów estetycznych, ale przede wszystkim zapewnienie atmosfery intymności. Wówczas będziemy mieli pewność, że wieczorem i nocą nikt nie będzie zaglądał przez nasze okna. Ponadto zasłony zapewniają osłonę przed światłem odbijanym przez księżyc w nocy oraz promieniami słonecznymi w dzień. Są wręcz niezbędne w przypadku osób, które uwielbiają ucinać sobie drzemki w dzień. Niewątpliwie zasłony nadają wnętrzu przytulniejszego charakteru. Warto dopasować je kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju sypialni.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Dizis

W dodatkach tkwi siła, zdecydowanie można tanio i szybko zmienić w ten sposób wystrój.

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.