Strona główna » Jak dobrze wybrać kabinę prysznicową?

Jak dobrze wybrać kabinę prysznicową?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kabinę łatwo wkomponować zarówno w duże, jak i małe łazienki. Wybór kabiny zamiast wanny to oszczędność wody i miejsca w łazience. Zobaczmy jaki jest wybór?

Czym różnią się między sobą kabiny? Kształtem, wymiarami, rodzajem otwierania oraz kolorami detali.

Na przykład w ofercie marki KOŁO są kabiny o kształcie kwadratowym oraz tzw. półokrągłe. Mogą różnić się nie tylko kształtem i wymiarami, ale również sposobem otwierania drzwi (przesuwne, uchylne, składane), kolorem profili oraz rodzajem wypełnienia ścianek.

Kabina ze szkła

Z wypełnień możemy wybrać np. szkło przezroczyste, strukturalne, grafit, w paski lub inne nadruki, natomiast z profili aluminiowych białe, srebrne matowe lub srebrne z połyskiem. Na zdjęciu kabina narożna z przesuwanymi drzwiami, model Geo 6 marki Koło
Dodatkowe udogodnienia i funkcje, takie jak np. podwójne, łożyskowane kółka w zawieszkach górnych i dolnych sprawiają, że drzwi kabin marki KOŁO przesuwają się płynnie i lekko. Wygodne uchwyty oraz sprężynowe, amortyzujące odbojniki pozwalają na ciche i wygodne domknięcie skrzydeł drzwiowych. Czyszczenie kabiny w niektórych modelach ułatwia system wypinania drzwi, a dzięki odpowiednio wyprofilowanym, ergonomicznym uchwytom wewnętrznym i zewnętrznym bez problemu rozsuniemy ścianki kabiny.
– W katalogu KOŁO znajdziemy brodziki kwadratowe i półokrągłe, płytkie i głębokie, które idealnie współgrają z kabinami tej marki.
Jest to szczególnie ważne przy kabinach półokrągłych, gdzie kształt kabiny i kształt brodzika muszą do siebie idealnie pasować. Sanitec KOŁO oferuje wybrane kabiny prysznicowe w opcji ze specjalną powłoką Reflex KOŁO zapobiegającą nadmiernemu osadzaniu się kamienia i nieczystości. Codzienna pielęgnacja powierzchni pokrytej powłoką sprowadza się do przetarcia jej ściereczką lub gąbką nasączoną łagodnymi środkami czyszczącymi.

Montujemy kabinę prysznicową

Kabinę wygodnie jest składać w dwie osoby. Jako pierwszy montujemy brodzik. Należy uszczelnić silikonem sanitarnym miejsce styku brodzika ze ścianą. Powierzchnia na którą nakładamy silikon powinna być czysta i sucha, aby silikon dobrze do niej przywarł. Cenną wskazówką jest również oklejenie krawędzi kabiny i brodzika papierową taśmą przed uszczelnianiem – dzięki temu brodzik i kabina pozostaną czyste. Po zamontowaniu kabiny nie zaleca się korzystania z niej przez kolejne 24 godziny.
– Musimy pamiętać, że niezwykle ważne, dla właściwego użytkowania kabiny, jest odpowiednie wypoziomowanie zarówno jej, jak i brodzika. Profile przyścienne należy zainstalować w odpowiedniej (podanej w instrukcji) odległości od krawędzi brodzika. Ołówkiem zaznaczamy poprzez wywiercone w profilu otwory jego pozycję na ścianie, a następnie ostrożnie zdejmujemy profil ze ściany i odstawiamy na bok. Kolejne szczegółowe kroki znajdziemy już w instrukcji – instruuje Artur Banasiak specjalista firmy Koło.
zdjęcia Koło

www.kolo.com.pl

  Brodziki z odlewu mineralnego – lepsze niż akrylowe?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.