Strona główna » Ikona skandynawskiego wzornictwa

Ikona skandynawskiego wzornictwa

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Lubisz oszczędne linie, praktyczne, piękne, ascetyczne przedmioty? W Fabryce Form jest oferta fińskiego producenta Iittala. Wysoka jakość materiałów i technologie dopracowane do perfekcji.. Iittala to kwintesencja wzornictwa z północy Europy.

Iittala specjalizuje się w wyrobach ze szkła i ceramiki. To produkty z najwyższej półki. Dla Iittala projektowały pokolenia ikon skandynawskiego wzornictwa – Alvar Aalto i Aino Aalto, Kaj Franck, Goran Hongell czy Oiva Toikka. Iittala jest jednym z pionierów powstałej w latach 30-tych ubiegłego wieku szkoły skandynawskiego designu, która na zawsze odmieniła światowe wzornictwo.
Prostota, minimalizm, wysokie walory użytkowe oraz idea nakazująca tworzenie projektów uniwersalnych, ponadczasowych, których urok nie przeminie wraz ze zmieniającą się modą – to postulaty stojące za większością projektów, które weszły do katalogu Iittala na przestrzeni lat. 

Spójrzmy na naczynia z kolekcji Origo (na zdjęciu powyżej). Zaprojektowane przez Alfredo Haberli proste naczynia ozdobione wyjątkowo efektownymi poprzecznymi pasami. Żywy wzór wzbogaci niejedno wnętrze.
Niektóre kolekcje zostały zaprojektowane nawet ponad 70 lat temu. Szklanki Aalto (zdjęcie poniżej ) zaprojektowane w roku 1932, czy naczynia Aarne (rok 1948) sąsiadują w katalogu z pięknymi kieliszkami Essence z roku 2001. 
W ofercie znajdują się także stalowe akcesoria kuchenne, noże i garnki.

www.fabrykaform.pl

  Wiosenna zastawa z tulipanami

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.